Соработка на Microsoft и Oreo: Специјално колаче отклучува скинови за три Xbox игрици

Microsoft и Oreo повторно се здружија за да создадат специјално дизајнирано колаче.

Тоа се всушност шест различни дизајни на колачињата Oreo на темата на конзолата за игрици Xbox, од кои едно го содржи логото на Xbox, а останатите ги претставуваат копчињата на контролерот.

Колачето се заснова на класичната Oreo комбинација на колачиња и крем, но пакувањата ќе содржат специјални шифри за отклучување пакувања за тематски оклоп и сникови наменети за автомобили. Во игрицата „Halo Infinite“ има тематски дизајниран оклоп, додека игрицата „Forza Horizon 5“ има нов скин за автомобили За игрицата „Sea of ​​Thieves“ е подготвен скин за брод кој е повеќе црн отколку бела боја.

Специјалните пакувања со колачиња ќе бидат достапни во 22 земји, но додека има залихи. Microsoft не откри за кои земји станува збор. Сепак, се чини дека станува збор за европските пазари, а продажбата се очекува да започне на 16 јануари.

Ова не е прва соработка меѓу Microsoft и Oreo, бидејќи емотиконите на Oreo веќе постојат во Microsoft Teams од октомври минатата година. Oreo, исто така, произведе колаче Thins дизајнирано да промовира одмор од состаноците на Teams. Исто така, Microsoft ја објави верзијата Oreo на конзолата Xbox Series X во 2019 година.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Гејминг

Ретро PC емулатор пристигна на App Store

Read more

Xbox прибегна кон „хорор стратегија“

Read more

Се збогатија играјќи игрици - колку заработуваат најуспешните еспортисти?

Read more

Nintendo објави војна на пиратеријата, тужи две компании одеднаш

Read more
 

Гик

Дали новиот Android 15 ги претвора смартфоните во десктоп компјутери?

Читај повеќе

Единствен освен Земјата има море, езера и дожд: Сателитот на Сатурн и натаму интригира

Читај повеќе
  • filter

Кој го изградил Мачу Пикчу? Откривање на нејасната историја на градот на Инките

Читај повеќе
  • filter

Смартфонот OnePlus Nord 4 пристигна со метално куќиште и уникатен дизајн

Читај повеќе

Кога роботите ќе почнат да бришат прашина наместо да ни ги земаат работните места?

Читај повеќе

Достапна е јавна бета верзија на iOS 18: Што е ново?

Читај повеќе

Климатските промени ги прават деновите подолги - ова не се случило со милениуми

Читај повеќе
  • play_arrow

Редок вид кит исплива на брег во Нов Зеланд: Научниците не знаат речиси ништо за него

Читај повеќе

Откриена пештера на Месечината може да стане дом за астронаути

Читај повеќе