Сосед преку прозор спаси девојка од стан кој гореше

Неверојатна спасувачка снимка ни доаѓа од Сибир каде сосед преку прозор од долниот кат извлече девојка чиј стан го проголта пожар.

На петтиот кат од зграда во рускиот град Нижневартовск, девојката спиела кога ја разбудила нејзината мачка поради оганот кој брзо се ширел.

Истрчала на прозор барајќи помош, а истата дошла од станот над неа каде маж успеал да ја спаси.

реклама

Останато

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more

Нови видеа

play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more