Сосема поинаква Лејди Гага во реклама за Tiffany & Co.

Пејачката Лејди Гага е новото заштитно лице на култната компанија за луксузен накит Tiffany & Co.

Елегантната реклама во која го нема екцентризмот препознатлив за Гага, ја снимаше фотографот Дејвид Симс во соработка со легендарната стилистка Грејс Кодингтон.

„Сметам дека накитот, како и сите модни додатоци, пружаат прилика да го нагласите она што го носите“, рече Лејди Гага за соработката.

Линијата што ја рекламира Гага ќе биде достапна во продажба од 28 април, а онлајн од 2 мај.

реклама

Стил

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Почна Модната недела во Лондон

Read more

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Read more

Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Read more

Нови видеа

play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Read more
play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more
play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more
play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more
play_arrow

Лесни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more
play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more