Сосема поинаква Лејди Гага во реклама за Tiffany & Co.

Пејачката Лејди Гага е новото заштитно лице на култната компанија за луксузен накит Tiffany & Co.

Елегантната реклама во која го нема екцентризмот препознатлив за Гага, ја снимаше фотографот Дејвид Симс во соработка со легендарната стилистка Грејс Кодингтон.

„Сметам дека накитот, како и сите модни додатоци, пружаат прилика да го нагласите она што го носите“, рече Лејди Гага за соработката.

Линијата што ја рекламира Гага ќе биде достапна во продажба од 28 април, а онлајн од 2 мај.

реклама

Стил

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Првенчето на KTN носи мирис на Париз

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more