Сосема поинаква Лејди Гага во реклама за Tiffany & Co.

Пејачката Лејди Гага е новото заштитно лице на култната компанија за луксузен накит Tiffany & Co.

Елегантната реклама во која го нема екцентризмот препознатлив за Гага, ја снимаше фотографот Дејвид Симс во соработка со легендарната стилистка Грејс Кодингтон.

„Сметам дека накитот, како и сите модни додатоци, пружаат прилика да го нагласите она што го носите“, рече Лејди Гага за соработката.

Линијата што ја рекламира Гага ќе биде достапна во продажба од 28 април, а онлајн од 2 мај.

реклама

Стил

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Read more

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Read more

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Read more

Нови видеа

play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more