Сослушана дадилката на Коста: Тој беше добро дете

Дадилката на момчето убиец К.К. (13) била на разговор во полиција, каде што детално раскажала сѐ што знае за неговото воспитување и навики.

Според Информер, таа детално раскажала сѐ што знае за момчето убиец, неговата сестра и родителите.

Таа се грижела за момчето од кога имало само 11 месеци до пред неколку години и во тој период поминувала повеќе време со него отколку неговите родители.

Како што рекла, не може да разбере дека момчето успеало да ги убие другарите и училишниот чувар.

„Денови по злосторството во Врачар размислувала за момчето и времето кога го чувала и дека сѐ уште не може да се опорави од шокот“, рекол изворот за порталот.

Дадилката во полиција изјавила дека додека го чувала тој бил добро дете, послушно и паметно.

„Беше добро бебе, подоцна момче. Беше натпросечно интелигентен, љубопитен и успешен во сѐ што го интересираше. Ништо во неговото однесување не навестуваше дека тој некогаш би направил такво злосторство“, рекла таа.

Мајката на момчето кое уби деветмина негови врсници и чуварот на Основното училиште „Владислав Рибникар“ во средата беше сослушана во полиција и детално ја раскажала својата верзија за приказната на нејзиниот син. Детството, неговото здравје, односот со врсниците, семејните односи. Таа ги опиша и неговите денови пред масовното убиство, на 3 мај.

Мајката на момчето беше сослушана за да се утврди дали можеби го напуштила и малтретирала нејзиниот син пред тој да го изврши масакрот во училиштето.

реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Регион

Полнач за мобилни итно повлечен од српскиот пазар поради опасност од пожар и струен удар

Read more

Серија земјотреси на Крит утрово, најсилниот со магнитуда од 5,3 степени

Read more

Македонка загина во сообраќајна несреќа кај Лесковац

Read more

Сите археолошки локалитети во Атина се затворени поради високите температури

Read more
 

Вести

Мултимедијален алтернативен фестивал Гига фест во Крива Паланка

Читај повеќе

Објавени платите на премиерот и министрите: Најголема зема Мицкоски – 2.280 евра, најмалата министерска е 1.880 евра

Читај повеќе

Полнач за мобилни итно повлечен од српскиот пазар поради опасност од пожар и струен удар

Читај повеќе

Кампањата на Камала Харис собра речиси 50 милиони долари за помалку од еден ден

Читај повеќе

Таравари: Вработувања во здравството ќе има, но покачување плати тешко до крајот на годинава

Читај повеќе

Од полноќ нови цени на горивата

Читај повеќе

Дали само Мишел Обама може да го победи Трамп на избори?

Читај повеќе

Уништени 8,7 тони небезбедна храна по спроведените вонредни контроли во Дојран, Охрид, Струга и Преспа

Читај повеќе

38-годишен скопјанец пронајден мртов во мотел во Чаир

Читај повеќе