South Park го исмеа Ендрју Тејт

Откако се исмејуваа со принцот Хари и Меган Маркл, креаторите на популарната серија „South Park“ сега се нафрлија на уште една позната личност.

Во најновата епизода на „South Park“ се појавува лик по име Алонзо Финески.

Ќелавата фигура со очила за сонце и пура во устата е слика и прилика на инфлуенсерот Ендрју Тејт, кој е во притвор во романски затвор под обвинение за сексуална злоупотреба и експлоатација.

URL

Во епизодата, Алонзо му вади пиштол на Ренди Марш, а Ренди му кажува дека само се обидува да им покаже на своите деца што е вистинска забава.

„Видете, јас само се обидувам да се борам против пораките што либералната левица им ги испраќа на младите мажи дека нивните машки инстинкти се токсични. Се обидувам да им покажам на мојот син и неговиот мал луд пријател што е вистинска забава бидејќи општеството сака тие да се срамат од нивната машка природа“, вели Ренди во очигледна референца на шовинистичките изјави и идеи на Тејт за машкоста.

Во подоцнежна сцена, полицијата доаѓа на забавата и му наредува на Алонзо да остане мирен.

„Тоа е Алонзо Финески, романски трговец со секс робинки“, вели еден од полицајците.

Алонзо потоа пцуе и како одмазда испукува куршуми кон полицијата, а по пукањето бега од местото.

Епизодата предизвика бројни реакции на Twitter, а се огласи и Тејт.

„Кога ќе се докаже дека сум невин. Со нетрпение очекувам да помогнам да се создаде најдобрата епизода во 'South Park' на сите времиња“, напиша тој покрај клипот од серијата.

URL
реклама

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Филм & ТВ

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more
 

Сцена

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе