Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Б.С.Б.
/ 16.01.2021 / 19:03

Instagram моделот Линдзи Пелас не стана интернет сензација со 8.7 милиони следбеници на Instagram залудно, таа за Maxim откри неколку совети како да направите најдобри селфи фотки.

„Не сум Синди Крафорд, како што може да видите, но добро заработувам од моите селфи фотографии“, вели атрактивната Линдзи.

Таа советува дека за добро селфи е важно да имате добро осветлување, да ги користете добрите агли на лицето за фотографирање и да користете добра апликација за разубавување на фотографиите.

Таа вели дека користи Facetune, која е нејзина омилена апликација.

„Сосема ви е дозволено да ја поправите фотографијата и да се претставите себеси пред светот како што сакате. Што ви е грижа што мислат луѓето?“, советува таа.

Се разбира дека Линдзи е во право, судејќи според нејзините фотографии и видеа, без разлика дали се за новиот календар за 2021 година или за некоја реклама.

 

реклама

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Стил

Ибрахимовиќ со моќен говор го затвори фестивалот Санремо

Read more

Корисни навики со кои жените со стил се издвојуваат од другите

Read more

Поглед во суперлуксузната јахта со која Ибра стигна во Санремо

Read more

Балканска крв: Ибра го донесе турбофолкот на Санремо

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Жените кои го променија светот

Читај повеќе

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој остана во близина на Фукушима за да спасува мачки

Читај повеќе

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Читај повеќе

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Читај повеќе

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Читај повеќе

Д-р Фаучи: Без маски во друштво? Само ако сите се вакцинирани

Читај повеќе

Март ќе биде тежок месец за овие три хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Први во светот: Норвешка ќе гради тунел за бродови

Читај повеќе