Совршен рецепт за мафини со јаболка и цимет

Овој рецепт е совршен за подготовка на највкусните мафини со јаболка и цимет кои може да ги јадете како ужинка или појадок.

Потребни состојки:

-1 јајце

-100 г шеќер

-60 г масло

-120 мл млеко

-1 прашок за пециво

-прстофат сол

-200 г јаболка

-1/4 лажичка цимет

Начин на подготовка:

Јајцата и шеќерот измешајте ги, додадете масло, млеко, брашно, пециво и сол. Добро измешајте за да добиете смеса без грутки и на крајот додадете ги изренданите јаболка и циметот.

Смесата распоредете ја во калапи за мафини во кои претходно сте ставиле хартиени модли.

Печете на 170 степени околу 30 минути. Откако ќе се изладат, посипете ги со шеќер во прав.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Read more

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Read more

Рецепт на денот: Пилешка крем супа со лимон

Read more

Десерт на денот: Пита со кајсии

Read more
 

Магазин

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе
  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе