Совршена ужинка: Солени бомбици со ореви

Комбинација на вкусови што ќе ве одушеви.

Состојки:

200 гр свежо сирење

3 лажици ајвар

2 лажици мелени ореви

2 лажици путер

3 лажици сечкан магдонос

сол, бибер (количина по желба)

Подготовка:

Подгответе ја смесата така што во сирењето ќе ги додадете ајварот, оревите, стопениот путер, солта и биберот.

Добро измешајте ја смесата и потоа направете топчиња. Секое топче извалкајте го во магдонос и бомбиците чувајте ги во фрижидер до сервирање.

Предлог за сервирање:

Парчиња леб исечкајте ги дијагонално за да добиете триаголници, па пржете ги на загреан путер додека не поруменат.

На секое парче леб ставете по една бомбица. Можете да користите и крекери и на секој да ставите по една бомбица.

реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Рецепти

Џамбалаја - американски специјалитет од ориз, пилешко и колбаси

Read more

За гурмани: Пекарски компир со сланина и кашкавал

Read more

Рецепт на денот: Особуко - милански говедски специјалитет

Read more

Рецепт на денот: Бело месо во ароматичен сос

Read more
 

Магазин

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Читај повеќе

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Читај повеќе

Колку секс во просек има жената во брак?

Читај повеќе

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Читај повеќе

Кои се карактерни особини на добрите татковци?

Читај повеќе

Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Читај повеќе

Направете сами: Домашен пилинг против сува кожа на рацете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што би се случило ако обична игла удри во Земјата со брзина на светлината?

Читај повеќе

Како да знаете дека е време за нов почеток?

Читај повеќе