„Space Jam 2“ и Леброн Џејмс го освоија бокс-офисот

Филмот „Space Jam: A New Legacy“ со Леброн Џејмс заработи 31,6 милиони долари во Северна Америка минатиот викенд, пренесе CNN.

Ова беше вистинско изненадување во филмската индустрија со оглед на тоа дека филмските критичари очекуваа заработка од 20 милиони долари од премиерното прикажување.

Продолжението на големиот хит „Space Jam“ од 1996 година со Мајкл Џордан сега акцентот го поставува околу НБА шампионот Леброн Џејмс.

Со буџет од 150 милиони долари, филмот беше достапен на стриминг сервисот HBO Max без дополнителна наплата за претплатниците. Иако голем дел од публиката може да го гледа филмот од дома, изгледа дека повеќето сепак се одлучиле за кино.

Remote video URL

На второто место се најде „Black Widow“ на Marvel, со заработка од 16,3 милиони долари во Северна Америка, во вториот викенд на прикажување.

Досега овој филм, со буџет од 200 милиони долари, има заработка од 264 милиони долари на светскиот бокс-офис.

Remote video URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе