Специјален роденденски дрес за 120 години Милан

Италијанскиот прволигаш Милан подготви специјална верзија на дресот за натпревари на домашен терен по повод 120-годишнината од основањето на клубот.

Компанијата за спортска облека и опрема Puma на Instagram објави фотографии на кои Сусо го носи новиот дрес на кој логото на компанијата, грбот на Милан и имињата на спонзорите се во златна боја.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Here’s to 120 years of @acmilan

A post shared by PUMA Football (@pumafootball) on

Под грбот на Милан стои бројот 120 – точно толку години постојат „росонерите“, а на задната страна на дресот под околувратникот исто така со златна боја е испишано 1899-2019.

„Ќе бидеме тим на ѓаволи

Нашите бои ќе бидат црвени како пламен

Црни како стравот на нашите противници“,

гласи моќната порака испишана на задната страна на дресот.

Милан во овие дресови ќе заигра против Сасуоло на „Сан Сиро“ на 15 декември.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Фудбал

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Read more

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Read more

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Read more

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Read more

Спорт

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе