Спектакл на „Меаца“: Игуаин му донесе победа на Јуве против Интер

Јувентус го победи Интер со 1:2 на „Џузепе Меаца“ во големото дерби на италијанскиот фудбал.

Со оваа победа актуелниот првак го скокна вечерашниот противник на табелата и повторно го зазеде првото место.

„Старата дама“ ја прекина низата од шест победи на Интер и му го нанесе првиот пораз сезонава.

Пауло Дибала го отвори резултатот со гол уште во четвртата минута, а домаќините изедначија во 18-тата минута со голот на Лаутаро Мартинез од пенал.

По поништениот гол на Кристијано Роналдо поради офсајд, Гонзало Игуаин, кој влезе како резерва, му ја донесе победата на Јувентус со гол во 80-тата минута. 

реклама

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Фудбал

Фулам се врати во Премиерлигата

Read more

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Read more

Касиљас соопшти дека се пензионира

Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Читај повеќе

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Читај повеќе

Касиљас соопшти дека се пензионира

Читај повеќе

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Читај повеќе

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Читај повеќе

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе