Спектакл на Олд Трафорд: Триумф на „Црвените ѓаволи“ во режија на Роналдо

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победија Арсенал во исклучително возбудливо дерби од 14. коло на Премиер лигата со резултат 3:2.

Арсенал водеше на Олд Трафорд, а потоа дојде до пресврт. Следеше ново порамнување на резултатот, па Роналдо од пенал постигна гол.

Португалецот во 52. минута го постигна 800-от гол во кариерата со асистенција на Маркус Рашфрод.

URL

Јунајтед е седми на табелата со 21 поен, а Арсенал е петти со 23.

реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Фудбал

Билетите за СП 2022 за Катарците ќе чинат 11 долари, за странците најевтините 70 долари

Read more

Судијата заплака по вчерашниот скандал со Милан, Ибра се покажа како џентлмен

Read more

Милевски за Жоржињо, Ристовски за Левандовски

Read more

Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на ФИФА?

Read more
 

Спорт

Билетите за СП 2022 за Катарците ќе чинат 11 долари, за странците најевтините 70 долари

Читај повеќе

Надал: Играм голф, не сум голем љубител на фитнес

Читај повеќе

Судијата заплака по вчерашниот скандал со Милан, Ибра се покажа како џентлмен

Читај повеќе

Милевски за Жоржињо, Ристовски за Левандовски

Читај повеќе

Нордијците Јада и Цветановска ќе нѐ претставуваат на ЗОИ во Кина

Читај повеќе

Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на ФИФА?

Читај повеќе

Кои се најцрните сценарија за Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Судијата ни се извини

Читај повеќе