„Spider-Man: No Way Home“ не е последен, ќе има уште три филмови за суперхеројот

Sony потврди дека претстојниот „Spider-Man: No Way Home“ не е последниот филм за овој суперхерој, туку дека се подготвуваат уште три нови.

Фановите на Спајдермен стравуваа дека претстојниот филм е последен во франшизата, но продуцентката Ејми Паскал потврди дека повторно ќе го гледаме Том Холанд во оваа улога.

„Ова не е последниот филм за Спајдермен. Подготвуваме вистинско уживање со Том Холанд и Marvel, дури размислуваме за трилогија. Ова дефинитивно не е крајот“, рече Ејми Паскал.

URL

Веста доаѓа откако режисерот на „No Way Home“ Џон Вотс го нарече последното продолжение „крајот на играта“. Том Холанд постојано нагласува дека неговата иднина во Marvel Cinematic Universe (MCU) е неизвесна бидејќи претстојниот филм е последен според неговиот актуелен договор.

Холанд првпат се појави во улогата на Питер Паркер/Спајдермен во 2016 година во филмот „Captain America: Civil War“. Британецот беше третата личност која го отелотвори ликот на суперхеројот, по претходниците на Тоби Мегваер и Ендрју Гарфилд.

„No Way Home“ пристигнува во кината на 17 декември и продолжува онаму каде што застана претходното продолжение „Far From Home“.

Спајдермен се обидува да си го врати приватниот живот откако ќе се открие неговиот идентитет, но работите не одат како што тој замислил.

Remote video URL
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Филм & ТВ

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Read more

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Read more

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот македонски филм „Мими“

Читај повеќе

Почина Аки Рахимовски

Читај повеќе

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Читај повеќе

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Расплаканата Адел ги откажа концертите во последен миг

Читај повеќе
  • play_arrow

Боно призна: Се срамам од повеќето песни на U2

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Читај повеќе