УЕФА ЕУРО 2020

Спојлер алерт: Македонските фудбалери во албумот на Panini

Филип Здравески
/ 23.03.2021 / 09:45

На Twitter излезе слика од албумот на Panini за Европското првенство на која се гледа страницата каде што е репрезентацијата на Македонија.

Фото: Протестантски Оџа на Twitter

Фотографијата е од Македонец од Швајцарија каде албумот е во продажба само онлајн. Засега во ниту една земја не е достапен во слободна продажба, а тоа веројатно ќе се случи наскоро.

Обично албумите на Panini, било за Светско или за Европско, излегуваат во март во некои земји, но сега поради пандемијата и неизвесноста за самата локација на натпреварите од ЕУРО 2020, и излегувањето на популарниот албум е пролонгирано.

Од она што се забележува на фотографијата, секоја репрезентација има по 20 играчи, а за жал нема тимска фотка.

Нашите играчи во Panini се голманите Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски, потоа Егзон Бејтулаи, Висар Муслиу, Кире Ристевски, Стефан Ристовски, Дарко Велковски и Ѓоко Зајков од одбраната, Аријан Адеми, Езџан Алиоски, Енис Барди, Елиф Елмас, Тихомир Костадинов, Бобан Николов и Стефан Спировски од средината и Илија Несторовски, Горан Пандев, Влатко Стојановски, Александар Трајковски и Иван Тричковски од нападот.

Односно, тоа се и играчите кои играа изминатиот период, па во Panini и немале тешка задача да одлучат кои да ги одберат со оглед на тоа што нашиот селектор и онака повикуваше малку играчи, а дел од нив играа повеќе на тренинг отколку на натпреварите.

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Фудбал

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунајтед, ја доби 10-ката

Read more

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Read more

Избран најдобриот тим на ЕУРО, доминираат Шпанците

Read more

Унаи Симон ќе паузира до октомври

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунајтед, ја доби 10-ката

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Читај повеќе

Избран најдобриот тим на ЕУРО, доминираат Шпанците

Читај повеќе

Унаи Симон ќе паузира до октомври

Читај повеќе

Саутгејт поднесе оставка, не е повеќе селектор на Англија

Читај повеќе
  • play_arrow

Пијаниот Кукуреља пееше за себе и не го исполни даденото ветување

Читај повеќе

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Читај повеќе
  • play_arrow

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Читај повеќе

Хаман: Од 10 најлоши натпревари на турнирот Англија играше на 7

Читај повеќе