Ф1

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, ја коментираше постапката на тркачите во Формула 1 против расизмот, пред стартот на австриското Гран при. Четиринаесет од вкупно дваесетте тркачи клекнаа.
Read more

Фетел по првиот тест: Патеката „Муџело“ заслужува да биде во Ф1

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, се врати зад воланот на автомобилот во Формула 1 за првпат од паузата што ја наметна пандемијата од коронавирусот.
Read more

Еклстоун не очекува Ферари да го третира Фетел чесно до нивното разделување

Берни Еклстоун ја прокоментира претстојната последна сезона на Себастијан Фетел за тимот на Ферари.
Read more

Формула 1 може да ја напушти традиционалната постапка за старт на трките

Поради пандемијата на коронавирусот, постапката за старт на трките во Формула 1 може да претрпи промени.
Read more

Волф: Зошто да работам со пилот кој знае дека ќе биде на друго место следната година?

Шефот на Мерцедес, Торген Волф, уште еднаш навести дека ако тој бил на местото на шефовите на Ферари и Мекларен, немало да ги објави промените кај своите возачи толку рано.
Read more

Ричардо сака подиум пред да се раздели со Рено

Даниел Ричардо би сакал да освои уште еден подиум пред да се раздели со Рено на крајот на годината.
Read more

Ништо и од Големата награда на Холандија

Една по една, полека се откажуваат трките од сезонава во Ф1. Денеска организаторот потврди дека формула сезонава нема да се вози и во Холандија.
Read more
filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

На денешен ден, 23 мај, во 1972 година е роден бразилскиот Ф1 возач Рубенс Гонсалвеш Барикело. Се натпреваруваше во Формула 1 од 1993 до 2011 година и освои 11 Гран при награди.
Read more

Германците подготвени да го организираат Гран-прито наместо Силверстоун

Организаторите на Германското гранд-при се подготвени да бидат домаќини на трка во Формула 1 наместо Силверстоун.
Read more

Хамилтон: Подобро трки без публика, отколку да нема воопшто

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон призна дека му недостига возбудата на трките и поддршката од публиката, но сепак се надева дека може да започне сезоната 2020, ако треба и пред празни трибини.
Read more

Официјално: Саинс ќе вози за Ферари од 2021

Дефинитивно Карлос Саинс ќе го заземе местото од Себастијан Ветел во наредната сезона во тимот на Ферари.
Read more

Еклстоун: Да сум на местото на Фетел, не би одел во врвен тим

Почесниот претседател на Формула 1, Берни Еклстоун го сподели своето мислење за тоа кој следен чекор треба да го направи Себастијан Фетел.
Read more
реклама

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Филипче се врати во операционата сала

Read more

Нови 85 случаи од 1.188 тестирања за COVID-19

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more