Фудбал

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Чилеанското крило по многу перипетии на крајот спогодбено го раскина договорот со Манчестер Јунајтед и како слободен играч потпиша со тимот од Милано.
Read more
play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Тинејџерот напаѓач е новата голема надеж за тимот од „Камп Коу“ за што говори и вртоглавата сума која Барса ја стави како откупна клаузула во неговиот договор.
Read more
play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Интер го елиминираше Хетафе во единствениот единечен натпревар, Манчестер Јунајтед и Шахтар само ја потврдија предноста од првите натпревари, додека Копенхаген успеа да ја надополни негативата и да избори пласман.
Read more

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Суперѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар, зборуваше за неговиот успех со францускиот шампион.
Read more

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Лео Меси упати низа убави зборови за својот порашен лут ривал Икер Касиљас, кој синоќа објави дека заминува во пензија.
Read more

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

За единицата на Интер рестартот на сезоната во Лига Европа е шанса тимот конечно да дојде до трофеј, прв интернационален по 10 години.
Read more
play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Тимот на Фулам синоќа по продолженија славеше во финалниот бараж против градскиот ривал Брентфорд и избори експресно враќање во Премиерлигата по една сезона пауза.
Read more

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Серија А ги подели наградите за минатата сезона во Италија.
Read more

Касиљас соопшти дека се пензионира

Легендарниот шпански голман објави дека официјално се пензионира од активно играње фудбал.
Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Новата сезона во калчото ќе почне многу подоцна од како што сме навикнати и тоа дури на 19 септември. Така одлучи Лега Калчо на синоќешниот останок.
Read more

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите ќе стартува од позиција на неносител, односно ќе добие условно кажано посилен противник.
Read more

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Раководството на англиската Премиер лига објави нови упатства за судиите.
Read more
реклама

Голема експлозија и во Русија

Read more
Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Read more
Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Read more
Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Read more