Фудбал

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Лео Меси и Кристијано Роналдо ги нема на списокот за номинирани во изборот за најдобар Играч на годината на УЕФА. Вакво нешто се случува за прв пат во последните 10 години.
Read more

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Шпанските медиуми излегоа со информација дека Норвежанецот бил позитивен на тестирањето, но клубот штотуку излезе со соопштение во кое демантира и наведува дека сите се негативни.
Read more

Барселона со парите од продажбата на Семедо ќе го купи Депај

Read more

Шок за Рома: Загуби 3:0 службено од Верона

Грешката со регистрацијата на фудбалерот од Гвинеја ја чини Рома пораз на зелена маса уште на стартот од новата сезона во Серија А.
Read more

Одегард има корона, а пред три дена играше за Реал

Норвежанецот Мартин Одегард е позитивен на коронавирусот и тоа откако играше за Реал во неделата против неговиот поранешен клуб.
Read more
play_arrow
filter

Фудбалерките со крпен тим торпедирани од Франција

Македонската женска сениорска фудбалска репрезентација доживеа убедлив пораз од 0:7 синоќа среде Скопје од моќната Франција.
Read more
play_arrow

Ова е тимот од најлошите трансфери на сезоната

Football Daily состави уште еден интересен тим, овојпат од најлошите трансфери во сезоната.
Read more
play_arrow

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алваро Мората се очекува да стане играч на Јувентус во наредните часови.
Read more
play_arrow

Алисон е голманот кој му ја прекина пенал серијата на Жоржињо

Бразилскиот голман му одбрани удар од белата точка на пеналџијата од Челси, нешто што ретко на кој голман му успеало, а во Премиер лигата никому.
Read more

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Луис Суарес го положи испитот за познавање на италијански јазик, но веќе тоа е предмет на истрага откако италијанските власти дојдоа до информации дека Уругваецот мамел на испитот.
Read more

Алтобели: Видал ви е топ, продајте го Ериксен, задржете ги Перишиќ и Наинголан

Златниот на Италија од 1982 и поранешен долгогодишен голгетер на Интер излезе со совети за играчкиот кадар на својот поранешен клуб.
Read more

Мурињо: Кејн мора да игра против Лејтон Ориент и Шкендија

Тотенхем го чека набилдан распоред недела-вторник-четврток-недела, а Жозе Мурињо сака својот најдобриот играч да игра дури и против најслабите противници.
Read more