Фудбал

Кејн не се појави на подготовки со Тотенхем, сака да го продадат

Капитенот на Тотенхем, Хари Кејн, не дојде на подготовките и со тоа уште еднаш јасно стави до знаење дека сака да го напушти клубот.  
Read more

Sky Sports: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Џек Грилиш е на прагот да пристигне во Манчестер Сити, пренесува Sky Sports.
Read more

Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Трагични вести доаѓаат од Холандија. Во сообраќајна несреќа загинаа 16-годишниот фудбалер на Ајакс, Ноа Гесер, и неговиот 18-годишен брат.
Read more

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Ернест Ѓока повеќе не е шеф на стручниот штаб на македонскиот фудбалски шампион Шкендија. Соработката е прекината со заеднички договор.
Read more

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Заврши европската авантура за Шкупи во Конференциската лига на УЕФА со синоќешниот пораз од Санта Клара (0:2). Португалскиот тим и на првиот дуел беше поуспешен со 3:0 и заслужено оди во следната рунда.
Read more
play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Кристијан Ериксен, следната недела ќе се врати во Милано каде ќе му биде направен преглед на срцето.
Read more
play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Старо-новиот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри на вчерашната прес-конференција ги назначи капитените на „Старата дама“.
Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Норвешкиот фудбалер Ерлинг Браут Холанд ги коментираше гласините дека можно е да ја напушти Борусија Дортмунд во еден од најголемите трансфери на сите времиња.
Read more
play_arrow

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Поранешниот фудбалер Вејн Руни повторно се најде среде скандал. Заврши  на насловните страници на странските медиуми по бурната забава со неколку 21-годишни девојки.
Read more

Одреден распоредот за новата сезона во фудбалската лига

Денеска во просториите на ФФМ со жрепка беше одреден распоредот за новата натпреварувачка сезона во најдобрата македонска фудбалска лига.
Read more

Роналдињо: Меси мора да остане во Барса

Поранешниот бразилски витуоз смета дека неговиот некогашен соиграч од Барселона едноставно мора да остане во клубот до пензионирањето.
Read more
play_arrow

Четири останаа во игра за фудбалски првак на Северна Америка

Првенството на Северна Америка, познато како Голд Куп, дојде до самата завршница откако ноќеска се комплетираа полуфиналните двојки.
Read more
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Мицковски, временски патник - го честиташе Велигден на 2 август

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Србите обвинуваат: Црногорските ватерполисти намерно загубија

Read more