Фудбал

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

По татко му, сега и Лео Меси купи имот во Милано и тоа во комшии на седиштето на Интер по што ги разгоре шпекулациите дека е пред преселба во составот на Антонио Конте.
Read more
play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Од играчот од средниот ред на Тотенхем Џовани Ло Селсо во Премиер лига до крилото на Атлетико Мадрид Томас Лемар во Ла Лига, HITC Sevens состави листа од седум фудбалери од петте најдобри лиги во Европа кои не дале ниту еден гол сезонава.
Read more

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Првиот полуфиналист во Лигата на Европа е Интер, кој на неутрален терен во Германија го совлада Баер од Леверкузен со 2:1.
Read more

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Раководството на Арсенал е подготвено да понуди 18 милиони фунти на Месут Озил за раскинување на неговиот договор, пренесува британскиот таблоид Mirror.
Read more

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Манчестер Jунајтед има желба да го земе крилото на Јувентус Далгас Коста, откако „Црвените ѓаволи“ не успеаја да ја привлечат sвездата на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо.
Read more
filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Фудбалската федерација на Македонија го заврши својот дел од реконструкцијата на стадионот „Гоце Делчев“ во Прилеп и ѝ го предаде на општината за понатамошно уредување.
Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Предводникот на Манчестер Јунајтед е задоволен што неговиот тим игра во второто по ранг европско клупско натпреварување бидејќи на тој начин многу млади играчи добија шанса да осетат сениорски фудбал.
Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Мадридски Атлетико потврди дека двајцата заразени со COVID-19 во клубот се фудбалерите Анхел Кореа и Шиме Врсаљко.
Read more

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Крилниот напаѓач на тимот од Леверкузен ги предупреди Италијaнците во пресрет на вечерашната пресметка од четврфиналето во второто по ранг европско клупско натпреварување.
Read more

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Денеска во Нион тројцата македонски учесници во квалификациите за новата сезона од Лига Европа ги добија своите противници, сите до еден кавказки тимови.
Read more

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Отказот на Маурицио Сари од Јувентус израдува многу навивачи, но и поранешни играчи на „Старата дама“.
Read more
play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Бразилецот Вилијан (32) со емотивна порака се збогува од Челси откако стана јасно дека ќе замине од клубот. Кариерата ќе ја продолжи во Арсенал со кој веќе ги договори сите услови.
Read more
реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more