Фудбал

play_arrow

Лацио му нуди двојно поголема плата на Имобиле

Раководството на Лацио ќе понуди нов договор на топ стрелецот на тимот, Чиро Имобиле, со скоро двојно зголемување на платата.
Read more
play_arrow

Лампард: Сакам да освојам трофеј со мојот тим

Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот натпревар за ФА Купот, во кој „Сините“ ќе се соочат со Арсенал.
Read more

Навивачите на СПАЛ бесни, фрлија глава од свиња пред тренинг-центарот

Веќе испаднатиот калчолигаш игра очајно во последно време, а тоа ги натера најзапалените навивачи на ваков начин да ги предупредат играчите и луѓето во управата.
Read more

Беннасер: Ако не му додадеш на Златан, ќе те убие

Алжирскиот играч од средниот ред го пофали влијанието на Швеѓанецот при играта на Милан.
Read more

Артета: Не ме споредувајте со Пеп

Предводникот на Арсенал смета дека сѐ уште е рано да го споредуваат со Пеп Гуардиола кој има постигнато премногу во однос на него.
Read more
play_arrow

Барселона претстави нов гостински дрес

Фудбалерите на Барселона во новата сезона ќе тргнат со нови дресови. Направен е редизајн на актуелните дресови, па играчите на Барселона во нови дресови ќе се обидат да ја вратат шампионската титула.
Read more

УЕФА пресече: Корона или не, Наполи ќе игра во Барселона на 8 август

УЕФА го одби барањето на Наполи реваншот од осминафиналето во Лигата на шампиони против Барселона да се игра на неутрален терен.
Read more
play_arrow

Голманот кој последен му одбрани пенал на Фернандеш ја откри тајната

Португалскиот голгетер е непогрешлив од белата точка веќе 17 пенали во серија, а последниот голман кој му одбрани пенал ги советувале премиерлигашките голмани како да му ја прекинат серијата.
Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Во најновата анализа на Football Daily се разгледуваат 10 играчи, менаџери или клубови кои беа вистинско изненадување во оваа сезона на Премиер лигата.
Read more

Ибра останува во Милан

Златан Ибрахимовиќ реши – останува во Милано!
Read more
play_arrow

Осогово сами си го прават филмот: Промоција на дресови како во Калчо

Играат во македонската Втора лига, ама имаат право да сонуваат и ако ништо друго сами да си го направат филмот.
Read more

Чави: Се заљубував во фудбалот гледајќи го Пирло како игра

Легендата на Барселона и на шпанската репрезентација со низа убави зборови за својот колега и ривал, Андреа Пирло.
Read more
реклама

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more