Кошарка

play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го освоија првиот трофеј во НБА купот, откако во финалето на новото натпреварување ја совладаа Индијана Пејсерс со 123:109.
Read more
play_arrow

Неверојатна партија на Леброн Џејмс за финалето на НБА Купот

Во финалето на НБА Купот ќе играат Лос Анџелес Лејкерс и Индијана Пејсерс.
Read more

Кошаркарите на Монако гневни по поразот од Партизан: Ова е срам за Евролигата

Read more
play_arrow

Индијана и Њу Орлеанс изненадувачки се пласираа во полуфиналето на НБА купот

Ноќеска се одиграа два четвртфинални натпревари од НБА купот, а вечерва после полноќ ќе се одиграат преостанатите два.
Read more

Леброн е од друга планета: Статистиката за поени ја покажува целата големина на Џејмс

Леброн Џејмс веќе многумина го сметаат за најдобриот кошаркар во историјата, а една статистика најдобро ја илустрира целата негова големина.
Read more

Лука Дончиќ стана татко, добро ја криеja бременоста на свршеницата

Познатиот словенечки кошаркар и словенечки репрезентативец Лука Дончиќ ја сподели радосната вест преку социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Вучевиќ го надигра Адетокунбо и донесе победа за Чикаго над Милвоки

Чикаго и Милвоки синоќа го одиграа највозбудливиот дуел во НБА, а истиот беше решен дури по продолжение со победата на Булс со 120:113.
Read more
play_arrow

Феноменалниот Јокиќ се врати со нов трипл-дабл

Кошаркарите на Денвер на домашен терен го победија тимот на Хјустон со 134:124, а уште еднаш одличен беше српскиот центар Никола Јокиќ, кој го забележа седмиот трипл-дабл оваа сезона во НБА.
Read more

Портер: Јокиќ ми рече дека во Србија пие и по 6 пива

Никола Јокиќ е секогаш неизбежна тема во Денвер, дури и кога тој самиот не се појавува во програмата.
Read more

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Сопствениците на Евролигата речиси едногласно ја изгласаа одлуката за приклучување на клуб од Дубаи во најсилното европско клупско кошаркарско натпреварување.
Read more
play_arrow

Лејкерс доживеа еден од најтешките порази во историјата, Денвер силен и без Јокиќ

Read more
play_arrow

Јокиќ му одржа лекција по кошарка на Вембањама

Никола Јокиќ му одржа лекција по кошарка на Виктор Вембањама и ги предводеше Денвер Нагетс до победа од 132:120 над Сан Антонио Спарс.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more