Кошарка

Во тек се плановите за продолжување на сезоната во НБА

Сè уште нема официјални информации за тоа кога ќе продолжи сезоната во НБА, но комесарот Адам Силвер даде некои појаснувања.
Read more

Леброн обвинет за неверство со моделот Џамора

Лидерот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, е обвинет за мамење на сопругата со манекенката Софија Џамора.
Read more

МЗТ Скопје со предлог до Федерацијата како да се доигра сезоната

Раководството на МЗТ Скопје Аеродром денеска испрати конкретен предлог до кошаркарската федерација за начинот на кој тие сметаат дека би можело да се дојде до нов шампион и тоа во период од само еден месец.
Read more

Атаман: Можеби Обрадовиќ пуштa брада за да биде повикан во НБА

Тренерот на Анадолу Ефес, Ергин Атаман, се пошегува за новиот имиџ на колегата од Фенербахче, Жељко Обрадовиќ.
Read more

Митровиќ: Гечевски можеше да стигне до НБА, ама сакаше да пуши

Според поранешниот интернационалец во дресот на Работнички, Гечевски бил НБА материјал, но не тренирал доволно, а згора да тоа уживал во непријателот на спортистите - цигарите.
Read more
Евролигата избира меѓу четири градови за последната фаза

Евролигата избира меѓу четири градови за последната фаза

Евролигата размислува за различни опции за последната фаза од сезоната 2019/20 и покрај пандемијата од коронавирусот.
Read more
Тесно гласање на кошаркарските клубови за (не)прогласување шампион

Тесно гласање на кошаркарските клубови за (не)прогласување шампион

Денеска се одржа гласањето на прволигашките клубови кои решаваа како да се заврши прекинатата сезона, со или без прогласување на шампион.
Read more
Работнички: Шампион не се прогласува со пола одиграно првенство

Работнички: Шампион не се прогласува со пола одиграно првенство

Кошаткарскиот клуб од Градски парк најави дека на утрешниот состанот нема да поддржи прогласување шампион со половина одиграно првенство.
Read more
Кукоч разочаран од серијата „The Last Dance“ за Џордан и Чикаго Булс

Кукоч разочаран од серијата „The Last Dance“ за Џордан и Чикаго Булс

Легендарниот хрватски кошаркар Тони Кукоч не го дели одушевувањето што владее меѓу фановите на Чикаго Булс и Мајкл Џордан, по објавувањето на првите две епизоди од документарната серија „The Last Dance“.
Read more
КФМ: Навистина сме непријатно изненадени од МЗТ

КФМ: Навистина сме непријатно изненадени од МЗТ

Во Кошаркарската федерација на Македонија се непријатно изненадени од заканата на МЗТ дека доколку не биде прогласен шампион проблемот може да се префрли и на суд.
Read more
Бек на Репторс открива: Сите се подготвуваат за откажување на сезоната

Бек на Репторс открива: Сите се подготвуваат за откажување на сезоната

Бекот на Торонто Репторс, Фред ВанФлит разговараше со ESPN за можноста за продолжување на сезоната. Според него, кошаркарите веќе се подготвуваат за најлошото, имено откажување на сезоната.
Read more
МЗТ не сака да чуе за прекин без шампион

МЗТ не сака да чуе за прекин без шампион

По едномесечно размислување Кошаркарската федерација на Македонија синоќа до членовите на Управниот одбор го изнесе својот став за прекинатото првенство и дека треба да заврши без прогласување шампион и без испаѓање, на што остро се спроти
Read more
реклама

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more