Кошарка

play_arrow

Чудесен пресврт на Торонто на крилјата на Сиакам, дабл-дабл на Адетокунбо

Ноќеска на терените во НБА се одиграа четири натпревари, а Торонто Репторс по голем пресврт ги совлада Вашингтон Визардс со 111:107.
Read more
play_arrow

Џордан, Леброн, па Дончиќ: Словенечкиот феномен го одигра натрпеварот на својот живот

Лука Дончиќ го приватизираше она што требаше да биде дербито во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Кошаркарски судија среде натпревар ги скина лигаментите

Српскиот кошаркарски судија Александар Глишиќ се здоби со тешка повреда на натпреварот меѓу шпански Тенерифе и латвиски ВЕФ Рига во ЕвроКупот.
Read more
play_arrow

Адетокунбо за поен не го собори рекордот во кариерата, Милвоки загуби во драматичен натпревар

Во НБА паркетите се одиграа само два натпревара, а Јанис Адетокунбо постигна 54 поени во натпревар во кој неговите Милвоки Бакс беа поразени од Идијана Пејсерс со 126:124.
Read more
play_arrow

Колосот Венбанјама попи банана од 20 сантиметри понискиот Несмит

Кошаркарите на Сан Антонио Спарс беа поразени на гостувањето кај Индијана Пејсерс со убедливи 152:111, а една од причините поради која Пејсерс славеа лежи во тоа што целосно го запреа Виктор Вембанјама.
Read more
play_arrow

Незапирливиот Јокиќ ги надмина Леброн и Кид

Северноамериканската НБА лига понуди уште една возбудлива ноќ, а српскиот кошаркар Никола Јокиќ повторно блескаше, водејќи го Денвер до победа.
Read more

Дончиќ: Јокиќ е, веројатно, најдобриот во светот

Словенецот Лука Дончиќ смета дека Никола Јокиќ е најдобриот играч на светот во моментов.
Read more
play_arrow

Тејтум го собори рекордот на најстариот НБА клуб: Ни Лери Бирд не можеше да го стори тоа

По недела и пол од новата сезона во НБА, Бостон Селтикс е единствениот непоразен тим, а синоќа го подобри својот рекорд на 5-0 со победата над Бруклин Нетс од 124:114.
Read more
play_arrow

Почна новото натпреварување во НБА - Јокиќ подобар од Дончиќ

Денвер Нагетс ноќеска во рамките на новото НБА натпреварување - НБА купот - благодарение на врвниот учинок на Никола Јокиќ успеа да го совлада тимот на Далас Маверикс со 125:114, додека на другата страна Лука Дончиќ одигра одлично.
Read more
play_arrow

Никој никогаш не одиграл натпревар како Леброн синоќа

Лос Анџелес Лејкерс ги победија Лос Анџелес Клиперс со 130:125 по продолжение на големите ривали, а Леброн Џејмс испиша историја.
Read more

Басконија ќе го повлече дресот на Луис Скола

Кошаркарскиот клуб Басконија ќе го подигне дресот на Луис Скола под сводовите на „Буеса Арена“ пред натпреварот од шестото коло на Евролигата со Партизан, кој ќе се одигра в петок.
Read more

Клиперс повторно создадоа супер тим: Харден им се придружи на Ленард и Џорџ

Џејмс Харден стана нов кошаркар на Лос Анџелес Клиперс, објави доверливиот НБА инсајдер Ејдриан Вожнаровски од ESPN.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more