Кошарка

Антиќ: МЗТ да сфати дека ова е тимски спорт и дека не е сам во лигата

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, одговори на заканите упатени од страна на МЗТ.
Read more

Ќерката на Џордан откри зошто го нема на социјалните мрежи

Легендата Мајкл Џордан е и тоа како популарен шитум интернетот: неговите слики, видеа, мемиња и изјави се наголемо користени од страна на вљубениците во кошарката, но самиот Џордан не е активен на нет.
Read more

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Скопскиот клуб си ги бара назад парите дадени за учество во сезоната која КФМ ја поништи, а се закани дека доколку не му бидат вратени, ќе следува кривична пријава.
Read more

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Кошаркарскиот прволигаш од Гостивар доби нов претседател.
Read more
play_arrow

НБА првак истепа момче на улица, се правда дека нема врска со расизам

САД се соочуваат со насилни протести откако Афроамериканецот Џорџ Флојд невооружен беше убиен од полицаец, што ги разгоре меѓурасните т
Read more

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Пандемијата со коронавирусот го одложи и влезот во Куќата на славните на трагичнозагинатиот Коби Брајант.
Read more

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Дамјан Стојановски е избран за најдобар играч, а во најдобрата петорка покрај него се и Младеновиќ, Пејн, Крстевски и Џелетовиќ.
Read more

Келнер, дај по едно Жељко Обрадовиќ пиво

Да, кошаркарскиот тренер Жељко Обрадовиќ доби пиво во негова чест во својот роден град.
Read more

МЗТ: Антиќ и соработниците за нас повеќе не постојат, правдата ќе ја бараме на суд

Не минува огорченоста на клубот од Аеродром поради одлуката на федерацијата да не прогласи шампион за прекинатата сезона.
Read more

Како би изгледала кошаркарската репрезентација на Југославија денес?

Шпанскиот спортски дневен весник Marca направи анализа и покажа како би изгледала кошаркарската репрезентација на Југославија ако земјата уште постоеше денес.
Read more
play_arrow

Гасол не размислува да се пензионира, сака да се врати во Лејкерс

Шпанската кошаркарска легенда, Пау Гасол се надева дека ќе игра уште една сезона пред да се повлече.
Read more

Во тек се плановите за продолжување на сезоната во НБА

Сè уште нема официјални информации за тоа кога ќе продолжи сезоната во НБА, но комесарот Адам Силвер даде некои појаснувања.
Read more
реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 110 нови случаи на COVID-19, најмногу во еден ден досега

Read more