Кошарка

Нетс и Меџик ги обезбедија последните две места во плеј-офот на Истокот

Сликата за плеј-офот во НБА лигата почна да се разјаснува откако Бруклин Нетс и Орландо Меџик ги обезбедија последните две плеј-оф места во Источната конференција.
Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Од Србија пристигнаа непријатни вести дека младиот кошаркар Мајкл Оџо почина откако доживеа срцев удар за време на денешниот тренинг со српскиот кошаркарски тим Партизан.
Read more
play_arrow

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Ниту магичниот Словенец не успеа да му помогне на Далас да не загуби од второпласираниот на Западот.
Read more
play_arrow

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Нова маестрална партија на младиот Словенец кој го предводеше Далас до победа на продолженија и притоа постави нов рекорд.
Read more
play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Лос Анџелес Лејкерс ноќеска го завери првото место во Западната конференција, што е прво такво достигнување на тимот по цели 10 години.
Read more
play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Орландо Меџик убедливо ги совладаа Сакраменто Кингс со 132:116 во натпреварот од регуларниот дел на НБА лигата.
Read more
play_arrow

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Актуелниот шампион Торонто го совлада тимот на Лос Анџелес Лејкерс со 107:92 во нивниот прв натпревар од рестартирањето на регуларната сезона во НБА во Орландо.
Read more
play_arrow

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149.
Read more

Петровски и Димитроски нови членови на Академија ФМП

Скопје, 21 јули 2020 (МИА) – Кошаркарите Лука Петровски и Љубиша Димитроски се нови кошаркари на Академија ФМП.
Read more

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Веста дека ѕвездата на Хјустон Расел Вестбрук е заразен со коронавирус вчера одекна во САД, но за кратко време навивачите на Рокетс ги затече уште една лоша вест.
Read more
play_arrow

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс смета дека раководството на НБА ги презема сите неопходни мерки за успешно завршување на сезоната во Орландо.
Read more

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Демијан Лилард со години е еден од најдобрите бек-шутери во НБА.
Read more
реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more