Останати спортови

Песков: Не ни е сеедно заради ОИ, но барем ќе се натпреваруваме

Кремљ денеска изрази жалење што Меѓународниот олимписки комитет им забрани на руските спортисти да се натпреваруваат на следните две олимписки натпреварувања под нивното знаме и национална химна, но потенцира дека е важно што, сепак, тие ќ
Read more

Зошто Хабиб e спортска ѕвезда на годината според BBC?

Рускиот MMA шампион Хабиб Нурмагомедов е прогласен за  Светска спортска ѕвезда на годината во изборот Sports Personality на BBC.
Read more

Русија под неутрално знаме на ОИ во Токио и Пекинг

Спортскиот арбитражен суд (ЦАС) во Лозана ѝ ја преполови на Русија четиригодишната забрана за настап на големите натпреварувања, но ја остави на сила забраната за учество под руско знаме на спортистите од оваа држава на претстојните Олимпи
Read more

Олимписката штафета ќе ја обиколи Јапонија и покрај пандемијата

Факелот со олимпискиот оган ќе мине низ сите 47 јапонски провинции, и покрај пандемијата на коронавирусот, соопштија денеска организаторите.
Read more

Газдата на УФЦ: Треба да се видам со Хабиб

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, во интервју за TMZ откри дека планира да се состане со Хабиб Нурмагомедов следниот месец и да се обиде да го договори неговото враќање во октагонот.
Read more
play_arrow

Ваков нокаут не сте виделе досега

Кевин Холанд со нокаут го совлада Роналду Соуза, познат како Жакаре, на настанот УФЦ 256.
Read more
play_arrow

Џошуа го нокаутираше Бугаринот Пулев за одбрана на титулата

Британскиот „тешкаш“ Ентони Џошуа (31) ја одбрани титулата светски првак, нокаутирајќи го бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулет (39) во присуство на публика во лондонската ССЕ Арена.
Read more

Дали Тајсон ќе се соочи со стариот ривал по 23 години?

Евандер Холифилд, поранешен шампион во бокс во тешка категорија, верува дека ќе има и трета борба против Мајк Тајсон, 23 години откако се соочија последен пат.
Read more

Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје

Одлични вести ни доаѓаат од Луксембург: Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје, соопшти Одбојкарска федерација на Македонија.
Read more
play_arrow

Тренингот на Конор Мекгрегор

Тој е брз, силен и доминантен фајтер во лесна категорија, а неговите удари се молскавично брзи. Конор е еден од оние борачи кои лесно ќе влезат во историјата на УФЦ и засекогаш ќе остане запаметен како рекордер.
Read more
play_arrow

Борбата меѓу Тајсон и Џонс заврши нерешено

Во Лос Анџелес ноќеска се водеше борба помеѓу две легенди во боксот: Мајк Тајсон и Рој Џонс. Борбата траеше осум рунди и заврши без победник.
Read more
play_arrow

Ова се бизарните правила за камбек мечот на Мајк Тајсон

Долго најавуваниот камбек меч на две легенди во боксот, 54-годишниот Мајк Тајсон и 51-годишниот Рој Џонс Џуниор конечно ќе го гледаме утре.
Read more
реклама

Поради вежби на МВР утре во прекин сообраќајот на регионалниот пат кон Пониква

Read more

Австрија уште построго: Од 25 јануари сите мора да носат FFP2 маски

Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Калифорнија бара повлекување на вакцината на Moderna

Read more