Останати спортови

play_arrow

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Со високи 5:2 Канејдиенс ги декласираа Канакс на гостински терен по вторпат одмаздувајќи им се за поразот на пенали пред два натпревара.
Read more
play_arrow

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Немаше премногу негативна тензија на конфронтацијата меѓу УФЦ борачите Конор Мекгрегор и Дастин Поарје денеска во Абу Даби.
Read more
play_arrow

Хорор повреда: Швајцарски скијач доживеа страшна несреќа при скијање

На легендарната патека Штрејф во Кицбил се случи страшна несреќа при која 26-годишниот швајцарски скијач Урс Крунбил изгуби рамнотежа и доживеа страшен пад.
Read more

Историско финале: За првпат жена ќе суди на Супербоул

Финалето на најдобрата лига во американски фудбал, 55-тото издание на Супербоул што ќе се игра на 7 февруари на стадионот во Тампа, ќе биде историско бидејќи за првпат ќе го суди жена, 47-годишната Сара Томас.
Read more
play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

УФЦ борачот Џон Џонс ги налути обожавателите кои го следат на социјалните мрежи поради објавување на снимка на која се гледа како убива дива свиња во текот на лов, од хеликоптер.
Read more

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Тим непалски планинари влезе во историјата на алпинизмот со првото зимско искачување на вториот највисок врв во светот К2, соопштија пакистанските власти.
Read more

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Конор Мекгрегор (22-4) и Дастин Поарје (26-6-1) ќе се борат на 24 јануари во Абу Даби на настанот УФЦ 257 во една од борбите што се чекаат со големо нетрпение.
Read more

Одбојкарите овој пат перфектни со БиХ

Максимална победа од 3:0 оствари македонската одбојкарска репрезентација за втора победа во квалификациите за пласман на ЕУРО 2021.
Read more

Ѓорѓиев: Немаме друг избор освен победа против БиХ

Организаторот на игра на македонската одбојкарска репрезентација го даде своето мислење воочи денешниот важен дуел со Босна и Херцеговина.
Read more

Одбојкарите загубија од Турција

Во вториот квалификациски натпревар македонската репрезентација не одигра на ниво и забележа пораз од фаворитот Турција.
Read more

Милев по победата над БиХ: Треба да поправиме сѐ

Македонската одбојкарска репрезентцаија синоќа оствари планирана победа над Босна и Херцеговина, но играта не беше на ниво, а воедно и загубивме еден сет.
Read more

Одбојкарите ја победија Босна и Херцеговина

Македонската машка одбојкарска репрезентација со победа ги почна квалификациите за пласман на Европското првенство славејќи над Босна и Херцеговина во Скопје.
Read more
реклама

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Невиден масакр: 79 затвореници убиени во три еквадорски затвори, некои обезглавени

Read more

Ставајте појас во кола, токму тоа му го спаси животот на Тајгер Вудс во сообраќајката

Read more