Ракомет

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Вкупно 16 ракометари се заразени со COVID-19 во редовите на Работнички.
Read more

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Натпреварот од 6 коло во А групата од ЕХФ лигата на шампионите против ПСЖ ќе се игра на 28 октомври 2020 година, во среда со почеток во 20:45 часот. На тој меч Вардар 1961 ќе гостува во Париз, соопштија од клубот.
Read more

Поради позитивни случаи на коронавирус, Голден Арт КЛ7 во изолација

Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 ја информира спортската јавност и надлежните институции дека по натпреварот од второто коло на македонската Суперлига во ракомет, кој се одигра во Радовиш против истоимениот тим, кај дел играчите се појавија
Read more

Вардар изгуби на гостувањето кај Мешков Брест

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на шампиони.
Read more

Талески: Да ја отвориме новата сезона со позитивен резултат

Левиот бек на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Филип Талески, посакува поволен резултат на гостувањето кај Мешков во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.
Read more

Кастратовиќ по денешната жрепка: Го посакувавме Кринс, фаворити сме

Ракометниот клуб Металург по денешната жрепка во Виена за противник во второто квалификациско коло на Лига Европа го доби тимот на Кринс од Луцерн.
Read more

Алушовски: Дуелот со Загреб е балканско дерби

Вардар среќно против Нексе стигна до Фајнл 4 турнирот каде в петок го чека нов хрватски противник, Загреб и тоа во полуфиналето.
Read more

Стоилов позитивен на коронавирус

Македонскиот ракометен шампион Вардар на претстојниот натпревар од осминафиналето во СЕХА лига против хрватски Нексе, ќе биде без капитенот Стојанче Стоилов кој е позитивен на коронавирус.
Read more
play_arrow
filter

Пелистер го совлада Вардар и ја освои Струга

Во интересно и неизвесно финале битолачни го совладаа актуелниот европски шампион и го освоија 48. издание на традиционалниот предсезонски турнир во Струга.
Read more

Вардар против Пелистер вечерва на финалето во Струга

Прогнозите се остварија, фаворитите Вардар и Пелистер ќе играат еден против друг во големото финале на 48. издание на традиционалниот предсезонски турнир крај бреговите на Охридското Езеро.
Read more

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Предводникот на Вардар 1961 вели дека неговиот тим ќе атакува на пехарот од предсезонскиот традиционален турнир во Струга кој „Црвено-црните“ одамна не го освоиле.
Read more

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Традиционалниот предсезонски ракометен турнир ќе стартува на 12 август со напреварот помеѓу домаќинот Струга и Прилеп.
Read more
реклама

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more