Ракомет

Ракометарите налетаа на Франција во баражот за СП 2021

Ракометарите налетаа на Франција во баражот за СП 2021

Мaкедонската ракометна машка репрезентација го доби веројатно најтешкиот можен противник во баражот за пласман на Мундијалот во Египет.
Read more
НФЛ ѕвезди се пробаа во ракомет, оценете сами колку ги бива

НФЛ ѕвезди се пробаа во ракомет, оценете сами колку ги бива

Откако поранешниот квотербек Џеј Катлер се исмеваше со ракометот тврдејќи дека е премногу лесен спорт, негови соиграчи
Read more
Вардар против ПИК Сегед во осминафиналето на Лигата на шампиони

Вардар против ПИК Сегед во осминафиналето на Лигата на шампиони

Европскиот шампион Вардар во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се соочи со екипата на ПИК Сегед од Унгарија.
Read more
Вардар со нов пораз во Лигата на шампиони

Вардар со нов пораз во Лигата на шампиони

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на домашен терен од Монпелје со 27:31 (13:14) во последното коло од групата Б од Лигата на шампиони.
Read more
ИХФ ги одреди домаќините на наредните два машки и женски Мундијали

ИХФ ги одреди домаќините на наредните два машки и женски Мундијали

Машките и женските Светски првенства во 2025 и 2027 година ги добија земјите домаќини, а сите ќе се одржат во Европа.
Read more
Македонија не е носител во баражот за СП, нè очекува тежок противник

Македонија не е носител во баражот за СП, нè очекува тежок противник

Виена, 27 февруари 2020 (МИА) – Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска го објави изгледот за баражите за СП 2021, кое ќе се одржи во Египет.
Read more
Финалето на СЕХА лигата ќе се игра во Задар

Финалето на СЕХА лигата ќе се игра во Задар

Раководството на лигата одлучи Фајнлфор турнирот оваа сезона да се игра во Задар, Хрватска.
Read more
Пролет се засили со грчки репрезентативец

Пролет се засили со грчки репрезентативец

Во тимот од истоимената скопска населба пристигна засилување од Грција од актуелниот шампион Олимпијакос.
Read more
Ракометар во Полска даде повеќе голови од цела противничка екипа

Ракометар во Полска даде повеќе голови од цела противничка екипа

Интересен рекорд ни доаѓа од најдобрата полска лига каде ракометарот Михал Дашек успеа да постигне повеќе голови од целата домашна екипа.
Read more
Фихсе го претстави Криштопанс

Фихсе го претстави Криштопанс

Екипата на Фихсе од Берлин го претстави Даинис Криштопанс како свој нов играч.
Read more
Стоилов: Без Криштопанс тешко и до титулата дома

Стоилов: Без Криштопанс тешко и до титулата дома

Вардар в сабота го пречекува тимот на Мотор, а капитенот Стојанче Стоилов не е оптимнист особено по заминувањето на Криштопанс и Атман.
Read more
Дизингер: Само чудо може да ме задржи во Вардар

Дизингер: Само чудо може да ме задржи во Вардар

Европскиот ракометен шампион Вардар минува низ нова неизвесна сезона по која е голема дилема како наесен ќе изгледаат „црвено-црните“.
Read more
реклама

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more