Тенис

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Шкотскиот тенисер Енди Мареј, кој е позитивен на коронавирус, соопшти денеска дека нема да настапи на претстојниот Австралија Опен, откако не успеал да постигне договор со организаторите околу карантинот за време
Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Австралиските власти категорично ги отфрлија денеска барањата на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ за олеснување на строгиот карантин за големиот број тенисери и тенисерки, кои се во двонеделна самоизолација без услови за подготовки
Read more

Енди Мареј позитивен на коронавирус, може да го пропушти Австралија Опен

Тенисерот Енди Мареј е позитивен на коронавирус, но се надева дека ќе може да настапи на Австралија Опен, турнирот почнува на 8 февруари.
Read more

Тешки казни и правила за Австралија Oпен: Апсењето тенисери е опција

Организаторите на Австралија Опен најавија драконски казни за сите учесници кои не ги почитуваат мерките и правилата за карантин во Мелбурн пред почетокот на првиот Грен слем турнир во тениската година.
Read more

Серена, Ноле и Еш на листата учесници на Австралија Опен

Американката Серена Вилијамс, која ќе се обиде да ја освои својата 24.
Read more

Марија Шарапова се вери со бизнисменот Александар Гилкс

Поранешната руска тенисерка Марија Шарапова се вери со британскиот бизнисмен Александар Гилкс. Парот убавата вест ја соопшти на Instagram, секој на свој начин.
Read more

Која е новата девојка на Григор Димитров?

Бугарскиот тенисер Григор Димитров има нова девојка, познатиот заводник овој пат успеа да ја заведе руската милијардерка Лолита Османова.
Read more
play_arrow

Медведев победи на завршниот АТП турнир

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон.
Read more
play_arrow

Mедведев за првпат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон.
Read more
play_arrow

За првпат од 2015 година, Надал се пласираше во полуфиналето во Лондон

Вториот светски рекет Рафаел Надал, синоќа на завршниот АТП турнир во Лондон го победи минатогодишниот шампион Стефанос Циципас (6:4, 4:6, 6:2) и се пласираше во полуфиналето.
Read more
play_arrow

Медведев го победи Ѓоковиќ на АТП турнирот во Лондон

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Србинот Новак Ѓоковиќ и се пласираше во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон.
Read more

АТП финале: Ѓоковиќ против Медведев, Зверев и Шварцман

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ ќе игра во групата „Токио 1970“ на финалето на АТП  во Лондон против Данил Медведев, Германецот Александар Зверев и Аргентинецот Диего Шварцман.
Read more
реклама

Ана, една од девојките објавени во „Јавна соба“: Денес жртва сум јас, утре тоа може да бидеш ти

Read more

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Read more

COVID-19 е опасен за мозокот дури и по оздравувањето

Read more

Ново сведоштво од „Школата на Мика“: Ме силуваше седум месеци, речиси секој вторник

Read more