Тенис

АТП ја замрзна ранг листата, Ѓоковиќ останува на врвот

АТП ја замрзна ранг листата, Ѓоковиќ останува на врвот

Асоцијацијата на професионални тенисери ја замрзна АТП листата поради пандемијата со COVID-19 откако беа откажани бројни тениски турнири.
Read more
Федерер со порака до љубителите на тенисот

Федерер со порака до љубителите на тенисот

Поради пандемијата предизвикана од новиот коронавирус, годинава нема да се одржи Вимблдон и љубителите на тенисот нема да можат да аплаудираат на своите миленици во Лондон, но организаторите им се обратија н
Read more
Одложен прошталниот натпревар на Вознијацки против Серена

Одложен прошталниот натпревар на Вознијацки против Серена

Каролине Вознијацки замина во пензија уште во јануари по Австралија Опен, а планираше со ревијален натпревар против Серена Вилијамс да се прости од своите фанови.
Read more
Зверев играл со коронавирус во Австралија?

Зверев играл со коронавирус во Австралија?

Една од ѕвездите на светскиот машки тенис, Германецот Александер Зверев, можеби бил заразен со коронавирус.
Read more
Федерер и Надал до обожавателите: Останете позитивни

Федерер и Надал до обожавателите: Останете позитивни

Роџер Федерер ги израдува обожавателите со ново видео од негов тренинг во снег.
Read more
Првпат по Втората светска војна откажан турнирот во Вимблдон

Првпат по Втората светска војна откажан турнирот во Вимблдон

Првпат по Втората светска војна е откажан тенискиот турнир во Вимблдон, а 134. издание на шампионатот ќе се одржи од 28 јуни до 11 јули 2021 година, пишува The Guardian.
Read more
Хингис: Пред 23 години станав најмлад рекет број 1, сега не можам да уживам во тоа

Хингис: Пред 23 години станав најмлад рекет број 1, сега не можам да уживам во тоа

Швајцарската тенисерка деновиве прославува годишнина од денот кога првпат стана рекет број 1 во светот на тенисот и воедно најмлада тенисерка на која ѝ успеало тоа.
Read more
Морезмо: Нема вакцина - нема тенис

Морезмо: Нема вакцина - нема тенис

Поранешниот прв светски рекет Амели Морезмо повика на завршување на сезоната 2020, запрена поради коронавирусот.
Read more
Циципас од изолација: Почнав да разговарам со предмети, се скарав со семејството

Циципас од изолација: Почнав да разговарам со предмети, се скарав со семејството

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас објави интересно, но и помалку бизарно видео на YouTube во кое раскажува како го минува времето во текот на изолација.
Read more
Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот.
Read more
Дали некој ќе ги турне четирите големи рекорди на Федерер?

Дали некој ќе ги турне четирите големи рекорди на Федерер?

Роџер Федерер е легенда во вистинска смисла на зборот – има кариера над 20 години во професионалниот тенис и огромен број рекорди.
Read more
Ролан Гарос поместен поради коронавирусот, ќе се игра наесен

Ролан Гарос поместен поради коронавирусот, ќе се игра наесен

Тениските натпреварувања во машка (ATP) и женска (WTA) категорија се одложени до следна одлука, а Ролан Гарос е поместен и ќе се игра од 20 септември до 4 октомври, соопшти Тениската федерација на Франција.
Read more
реклама

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

Read more

Македонец од Белгија раскажува: Пред да се заразам мислев COVID-19 е само обичен грип

Read more

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Состојбата се влошува: денеска дури 62 новозаразени

Read more