Спорт

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Read more

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Read more

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Европското фудбалско првенство е во полн ек, а од вечерва љубителите на фудбалот ќе треба да ги приспособат биоритмите и на Копа Америка. Во превод - нема да спијат ноќе.
Read more

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Денеска се закажани три натпревари од второто коло на Европското првенство во Германија, а од 15 часот ќе биде отворено регионалното дерби меѓу Србија и Словенија.
Read more

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Суперѕвездата на Бостон Селтикс, Џејсон Тејтум треба да потпише нов договор ова лето, најголем во историјата на НБА, и со тоа да го собори својот соиграч Џејлен Браун, кој потпиша сличен договор минатото лето.
Read more
play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Албанија и Хрватска вчера во Хамбург одиграа одличен натпревар.
Read more
play_arrow

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Италијанскиот тренер Џенаро Гатузо (46) и неговиот стручен штаб ги поведо играчите на Хајдук во подготовките за новата сезона.
Read more

ЕУРО 2024: Роналдо најмногу промаши, најпрецизни Германците

Најмногу удари кон голот имаше Кристијано Роналдо, а домаќинот Германија е најдобар по ефикасност во првото коло од натпреварите на ЕУРО, додека ниту еден стрелец не постигна повеќе од еден гол.
Read more
play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Хајдук денеска во 16 часот во Пољуд го претставува Џенаро Гатузо (46) за нов тренер.
Read more
play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Белгиецот Лоис Опенда на четири минути до крајот на вчерашниот натпревар против Словачка (0:1) му асистираше на Ромелу Лукаку кој ја смести топката во мрежата, но судијата се повика на  ВАР бидејќи процени дека О
Read more

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Првото коло на Европското фудбалско првенство ќе заврши денеска кога се играат преостанатите два натпревари во групата Ф, каде се наоѓа еден од главните фаворити за освојување на ЕУРО.
Read more

Мбапе ќе игра со скршен нос

Килјан Мбапе нема да мора да оди на операција откако го скрши носот на мечот против Австрија (победа 1:0), прв за Франција на Европското првенство.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more