Спорт

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Шпанската Ла Лига официјално се враќа на 11 јуни и тоа со големото градско дерби Севиљано меѓу Севиља и Бетис, закажано во 22 часот.
Read more
filter

Хитлер и сериски убиец на трибините предизвикаа скандал

Трибините на стадионите ширум светот по рестартирањето на спортот останаа празни, па некои клубови се обидуваат да ги пополнат на креативни начини, а еден од најпопуларните е ставање на седиштата картонски исечоци со фотографии на навивачи
Read more

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Прволигашите од Скопје и Струга одбиле на нивните играчи да им бидат направени тестови за коронавирусот бидејќи не веруваат во веродостојноста на истите.
Read more
play_arrow

НБА првак истепа момче на улица, се правда дека нема врска со расизам

САД се соочуваат со насилни протести откако Афроамериканецот Џорџ Флојд невооружен беше убиен од полицаец, што ги разгоре меѓурасните т
Read more

Македонија ЃП: Со глава во ѕид не се оди, ги прекинуваме сите активности

Откако шестмина од таборот на Шкендија и Ренова добија позитивни тестови на коронавирусот, прволигашот од населбата Ѓорче Петров ги прекина тренинзите најавувајќи крај на сезоната.
Read more
play_arrow

Хет-трик на Санчо во убедливиот триумф на Борусија над Падерборн

Борусија го совлада Падерборн со 6:1 во натпревар од 29.
Read more
play_arrow

Дарко, Дарко, Дарко! Прв гол на Чурлинов за Штутгарт

Македонскиот бундеслигашки вундеркинг го постигна својот деби гол во дресот на Штутгарт запечатувајќи ја победата на гостувањето во Дрезден.
Read more

Гасперини имал COVID-19 кога ја водел Аталанта против Валенсија

Стратегот на тимот од Бергамо не знаел дека е заразен додека седел на клупата за време на пресметката од Лигата на шампионите иако имал симптоми. Дури пред десерина дена испитувањата покажале дека има антитела од вирусот.
Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Потешко е да му се одбрани пенал на Диего Пероти отколку на Кристијано Роналдо. Така барем смета Стефано Сорентино, единствениот голман кој во Серија А му одбранил пенал на постугалскиот мајстор.
Read more

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

ПСЖ и Интер конечно се договорија околу иднината на Мауро Икарди: Аргентинецот останува во Праиз со перманентен трансфер вреден речиси 60 милиони евра.
Read more

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Штипската гордост е најпогодена од одлуката на ФФМ првенството во Втората лига да не продолжи, па по тој повод претседателот Кирил Гогов се јави со соопштение.
Read more

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Утринава пристигнаа резултатите од вчерашното тестирање на фудбалерите на прволигашот Работнички кои се негативни за сите.
Read more
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Не треба да се аплицира за домашната платежна картичка, проверете онлајн дали ви следува

Read more