Спорт

Првпат по 28 години откажан Охридскиот маратон

Пандемијата со коронавирусот удри и по маратонот кој традиционално во август се одржува во водите на Охридското Езеро.
Read more

Најголемите спортски федерации одржаа состанок по повод претстојната корона-сезона

Четирите најголеми македонски спортски федерации се собраа во домот на ФФМ и одржаа состанок разгледувајќи ја ситуацијата која ја наметнува пандемијата со коронавирусот во која ќе се игра новата сезона во фудбалот, кошарката, ракометот и о
Read more

Роналдо далеку од Златната копачка, Имобиле стана прв Италијанец со 35 гола

Надежите на Кристијано Роналдо да заврши како најдобар стрелец во Европа вчера беа срушени, откако Португалецот не успеа да постигне ниту еден гол во поразот на неговиот Јувентус од Каљари.
Read more

Сари се закани дека против Рома ќе игра со младинци

Саботната пресметка со Рома ќе биде петта за само 12 дена за Јувентус, ситуација со која воопшто не е среќен тренерот Маурицио Сари.
Read more
filter

Среќен роденден, Тимур Дибиров!

На денешен ден, 30 јули, во 1983 година во Петрозаводск е роден Тимур Магомедович Дибиров. Тимур игра за руската ракометна репрезентација, а од 2013 година е еден од хероите на македонската ракометна гордост - Вардар.
Read more

Барти ќе го пропушти УС Опен

Првиот рекет на светот, Ешли Барти, објави дека ќе го пропушти Грен слемот УС Опен.
Read more
play_arrow

Бекам подготви понуда за Луис Суарес

Интер Мајами се обидува да го привлече напаѓачот на Барселона, Луис Суарес.
Read more
filter

Пехчевските фудбалери со тим-билдинг како од Премиер лига

Играчите на второлигашот Кит-Го вежбаа стрелање во Малешевијата успешно одработувајќи тим-билдинг.
Read more

Вардар сепак ќе игра, денеска го одржа првиот тренинг

Македонскиот гигант нема да згасне. Иако касно, сепак ги почна подготовките за новата сезона денеска одржувајќи тренинг во тренинг-центарот во Хиподром.
Read more

Тестирањето откри позитивен фудбалер и во Севиља

По Реал Мадрид, позитивен на коронавирусот има и во Севиља, соопшти денеска клубот преку својата официјална веб-страница.
Read more

Икарди: Нејмар и Мбапе се перфекција од соиграчи

Аргентинецот упати низа пофалби за своите соиграчи, а особено Нејмар го опиша сосема различно од она што го претставуваат медиумите.
Read more

Расизмот го премислува Осимхен за трансферот во Наполи

Поранешниот агент на Виктор Осимхен изјави дека играчот до толку не сака да чуе за преселба во Италија што би одбил дури и Јувентус да му понудел 10 милиони евра по сезона.
Read more
реклама

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more