Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Поранешниот играч од средниот ред го привршува курсот за добивање на УЕФА Про тренерска лиценца по што од септември треба да седне на клупата на вториот тим на Јувентус.

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Ибрахимовиќ не беше задоволен што во 61. минута беше заменет со Емерсон Леау на гостувањето кај Наполи, само минута откако домаќините поведоа со 2:1. Наместо Милан со Ибра да брка израмнување, Ибра се пресели на клупата.

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Кике Сетјен ќе ја води Барселона и следната сезона, потврди претседателот на каталонскиот клуб Жузеп Марија Бартомеу.

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Македонската репрезентативна единица ќе сака што поскоро да го заборави синоќешниот ден во кој освен што прими три гола и загуби, едниот беше крајно понижувачки.
play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Манчестер Јунајтед прокоцка одлична шанса да дојде до 3. место на табелата, но доцна примениот гол од Саутемптон ги остави само со бод.
filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Гарет Бејл повторно беше во центар на вниманието на натпревар на Реал Мадрид и тоа не од фудбалски причини.

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Веста дека ѕвездата на Хјустон Расел Вестбрук е заразен со коронавирус вчера одекна во САД, но за кратко време навивачите на Рокетс ги затече уште една лоша вест.
play_arrow

Интер се искачи на второто место во Серија А

Интер го совлада Торино на домашен терен синоќа во натпревар од 32.
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Листата Топ 10 на Football Daily денеска е посветена на младите фудбалери кои се очекува да „експлодираат“ во 2020/21 и да ги заменат ветераните.
play_arrow

Една победа го дели Реал од трофејот во Ла Лига

Фудбалерите на Реал Мадрид се на чекор до освојување на титулата во Шпанското фудбалско првенство.
play_arrow

Гасперини за пеналите на Јуве: Ова го има само во Италија

Тренерот на Аталанта е бесен поради начинот на кој се интерпретираат пеналите во корист на Јувентус, а најнова жртва на таквите судиски одлуки беше неговиот тим.