Спорт

play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Прва победа во новата сезона за „Граѓаните“ и тоа на тешкото гостување кај тимот на Вулверхемптон.
Read more
play_arrow

Ибра се погрижи за победнички старт на Милан

Со два гола во мрежата на Болоња ветеранот му ги донесе првите три бода на Милан во новата сезона од Калчолигата.
Read more
play_arrow

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Велшката sвезда Герет Бејл изјави дека се вратил во Тотенхем поради менаџерот Жозе Мурињо.
Read more

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ е новиот шампион на турнирот во Рим. Најдобриот тенисер на светот стигна до петтата титула во „вечниот град“ по победата над Аргентинецот Диего Шварцман со 7:5, 6:3.
Read more

Халеп конечно го освои Вечниот град

Симона Халеп ја заработи 22-та титула во кариерата откако триумфираше на силниот тениски турнир на земјени терени во Рим, со награден фонд од 1,69 милиони евра.
Read more

Роџерс слави јубилеј - 100 премиерлигашки победи

Вчерашната победа на Лестер за стратегот Брендан Роџерс не беше само обична победа, туку број 100 во неговата кариера.
Read more
play_arrow

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Лос Анџелес Лејкерс синоќа ги победија Денвер Нагетс со 105:103 и дојдоа до водство во серијата со 2:0.
Read more

Ѓоковиќ го престигна Сампрас по број на недели на врвот на АТП листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се искачи на второто место според бројот на недели поминати на првата позиција на рангирањето на Здружението на тениски професионалци.
Read more

Дури 7 позитивни во женската фудбалска репрезентација

Големи проблеми за селекторот Кирил Изов пред утрешниот тежок дуел со фаворитот Франција откако на и онака крпениот состав мораше да прави дополнителни измени откако скринингот откри 7 COVID-19 позитивни фудбалерки.
Read more

На 17 дена до баражот во Скопје најдобриот косовски голгетер закачи корона

Најголемата закана по македонскиот гол во претстојниот бараж за пласман на ЕУРО, Ведат Муриќи, е позитивен на коронавирусот и ќе мора да оди во карантин.
Read more
play_arrow

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Повредениот капитен на Тампа Беј Лајтнинг е сѐ поблиску до враќање на мразот иако нема да биде дел на вечерашниот втор натпревар од финалната серија.
Read more

Ни магијата на Јокиќ не беше доволна против моќните Лејкерс 

Лос Анџелес Лејкерс во вториот натпревар во финалето на Западната конференција во НВА доигрувањето ги победија Денвер Нагетс со 105:103 и дојдоа до водство во серијата со 2:0.
Read more
реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more