Спорт

Денеска сите очи вперени кон Женева: Жрепка за Лига на шампиони

Откако синоќа Митјиланд, Краснодар и Салцбург ги пополнија последните три слободни места, УЕФА за денеска ја закажа жрепката за групната фаза која со нетрпение ја очекуваат сите учесници.
Read more

Милер е најтрофејниот Германец во историјата на фудбалот

Фудбалерот на Баерн Минхен, Томас Милер ја освои 27 титула во кариерата, откако Баварците синоќа ја победија Борусија Дортмунд во Суперкупот на Германија (3 : 2).
Read more
play_arrow

Зошто системот на позајмици на Челси функционира?

Челси се стекна со незавидна репутација со неговото манипулирање на пазарот на позајмици во последно време. На пример, во сезоната 2018/19, имаше 43 фудбалери на позајмица.
Read more
play_arrow

Нокаут за Мајами, Лејкерс доминираа на паркетот

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс со победа го започнаа големото финале во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Баерн по осми пат го освои германскиот Суперкуп

Баерн синоќа ја победи Борусија Дортмунд  со 3:2 и го освои Суперкупот на Германија.
Read more

Вимблдон ќе се одржи во 2021 година без гледачи

Отвореното првенство во тенис на Британија ќе се одржи следната година без навивачи на трибините.
Read more
play_arrow

Интер во голеада го совлада Беневенто

Интер ја оствари втората победа во новата сезона откако денеска со 5:2 славеше на гостувањето кај Беневенто.
Read more
play_arrow

Најдобрите голови од Ла Лига во септември од 2006 до 2020 година

На YouTube каналот на LaLiga ќе ги видите најдобрите голови од септември од сезоната 2006/2007 до 2019/2020 година. Погледнете ги најдобрите голови на Нејмар, Ди Марија, Роналдињо и Меси. 
Read more

Првиот тест на Елмас е негативен

Добри вести од Наполи, засега. На првиот скрининг сите играчи се негативни на коронавирусот, вклучувајќи го и нашиот Елиф Елмас.
Read more

Алонсо импресиониран од напредокот на Рено

Фернандо Алонсо е импресиониран од напредокот на Рено. Според двократниот светски шампион Ф1 тимот има сѐ што е потребно за успешна иднина во Формула 1.
Read more

Пандев негативен и на вториот тест

Добри вести ни доаѓаат од Италија. И вториот тест за коронавирусот покажа дека македонскиот капитен не е заразен со коронавирусот.
Read more

Меси објави крај на „војната“ со Барселона: Се извинувам и ја преземам одговорноста

Лео Меси објави крај на „војната“ со Барселона. Капитенот на Барса во ексклузивно интервју за Sport ги објасни неговите постапки во текот на летниот трансфер период.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more