Спорт

Конте: Примивме многу голови? Па Сити прими 5

Тренерот на Интер има оправдување за лошата одбрана на дуелот со Фиорентина. Настрана офанзивната тактика, ако можат Манчестер Сити и Баерн да примат по 5 односно 4 голови, зошто да не може Интер 3.
Read more
play_arrow

Што се случува со правилото за игра со рака?

По одлуката на судиите да доделат пенал за Њукасл против Тотенхем во натпреварот од Премиер лигата викендов, се разгоре дискусијата околу и онака спорното прашање за играта со рака.
Read more

УЕФА не планира да го одложи натпреварот на Арарат-Ерменија со Црвена звезда

Европската фудбалска асоцијација го следи влошувањето на конфликтот во Нагорно-Карабах пред натпреварот на Арарат-Ерменија против Црвена звезда во квалификациите за Лига Европа.
Read more

Пола Џеноа позитивна, Пандев засега негативен, Елмас чека резултати

Лоши вести пристигнуваат од Чизмата за македонската фудбалска репрезентација. Соиграчи на Горан Пандев се позитивни, а токму тие играа во неделата против Наполи на Елиф Елмас, па сега и тој мора да се тестира.
Read more

Извлечени двојките за осминафиналето од фудбалскиот куп

Денеска во ФФМ се одржа жрепката за осминафиналето од Купот на Македонија каде фортуната одлучи бранителот Академија Пандев да игра против најтрофејниот Вардар.
Read more
filter

УФЦ ѕвездите Нина Ансароф и Аманда Нуњес добија ќерка

Најдобрата ММА жена борач во светот Аманда Нуњес и нејзината свршеница Нина Ансароф станаа родители.
Read more

Док Риверс повеќе не е тренер на Клиперс

По седум сезони, Док Риверс е отпуштен и повеќе не е тренер на Лос Анџелес Клиперс, пренесуваат американските медиуми. Риверс работеше со тимот од 2013 година.
Read more
play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Фудбалерите на Ливерпул го совладаа Арсенал во дербито од третото коло на англиската Премиер лига со 3:1.
Read more

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Тренерот на „Сините“ застана во одбрана на баскискиот голман иако го пресели на клупата на последниот натпревар.
Read more

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

ФФМ во соработка со УЕФА започна со изградба на фудбалски терен со вештачка трева во комплексот на Горан Пандев во Струмица кој треба да биде најмодерниот во земјава.
Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Со прекрасниот лоб на Хуан Фелипе, Вардар стана прва македонска екипа која постигнала гол во групната фаза од Лига Европа.
Read more

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Поранешниот голгетер на Ливерпул е импресиониран од Шпанецот кој уште на својот прв натпревар ги освоил неговите симпатии.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more