Спорт

play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Потешко е да му се одбрани пенал на Диего Пероти отколку на Кристијано Роналдо. Така барем смета Стефано Сорентино, единствениот голман кој во Серија А му одбранил пенал на постугалскиот мајстор.
Read more

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

ПСЖ и Интер конечно се договорија околу иднината на Мауро Икарди: Аргентинецот останува во Праиз со перманентен трансфер вреден речиси 60 милиони евра.
Read more

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Штипската гордост е најпогодена од одлуката на ФФМ првенството во Втората лига да не продолжи, па по тој повод претседателот Кирил Гогов се јави со соопштение.
Read more

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Утринава пристигнаа резултатите од вчерашното тестирање на фудбалерите на прволигашот Работнички кои се негативни за сите.
Read more
play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Тренерот на Борусија Дортмунд, Лусјан Фавр соопшти дека Ерлинг Холанд нема да игра на натпреварот во Бундеслигата во 30.
Read more

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Интернационалната ревизорската компанија KPMG состави список со најскапи фудбалски клубови во Европа во 2020 година.
Read more

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

УЕФА сака да ја продолжи Лигата на шампионите на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналето.
Read more

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Конечно добри вести за љубителите на калчото. Серија А и Би ќе почнат со натпревари на 20 јуни, а одредени се и датумите за Копа Италија.
Read more

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Поранешниот претседател на Барселона, Жоан Гаспар, изрази став дека првенството на Шпанија не е завршено пред предвиденото, поради фактот што Реал Мадрид не се наоѓа првото место.
Read more

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Пандемијата со коронавирусот го одложи и влезот во Куќата на славните на трагичнозагинатиот Коби Брајант.
Read more

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Навивачката група на најтрофејниот македонски фудбалски клуб се огласи апелирајќи на својот миленик да му биде дозволено да ги продолжи натпреварувањата и да добие лиценца за настап во Европа.
Read more

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Данските репрезентативци за двајца среќен добитници ќе организираат онлјан тренинг кој ќе го водат лично тие.
Read more
реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more