Спорт

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Тренерот на „Сините“ застана во одбрана на баскискиот голман иако го пресели на клупата на последниот натпревар.
Read more

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

ФФМ во соработка со УЕФА започна со изградба на фудбалски терен со вештачка трева во комплексот на Горан Пандев во Струмица кој треба да биде најмодерниот во земјава.
Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Со прекрасниот лоб на Хуан Фелипе, Вардар стана прва македонска екипа која постигнала гол во групната фаза од Лига Европа.
Read more

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Поранешниот голгетер на Ливерпул е импресиониран од Шпанецот кој уште на својот прв натпревар ги освоил неговите симпатии.
Read more

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Португалецот синоќа со два гола го спаси Јувентус од пораз кај Рома и ако не победија, вели дека со новиот тренер тимот е посреќен.
Read more

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Лестер синоќа го прегази Манчестер Сити на гости, а јунак беше голгетерот Џејми Варди кој прослави хет-трик.
Read more
play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Инспирирани од враќањето на Гарет Бејл во Тотенхем во изминатиов трансфер прозорец, во денешниот Топ 10 на Football Daily се анализираат десет легенди кои се вратиле во клубовите каде се прославиле.
Read more
play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна два гола во натпреварот од второто коло на италијанскиот шампионат против Рома (2:2). Благодарение на ова, тој постави нов рекорд.
Read more

Еванс по поразот на Ролан Гарос: Дури ни на куче не би му дал вакви топчиња

Британскиот тенисер Даниел Еванс упати остри зборови кон организаторите на Ролан Гарос по неговиот пораз во првото коло. Триесетгодишниот Еванс загуби од Јапонецот Кеи Нишикори во пет сета – 6:1, 1:6, 6:7 (3: 7), 6:1 и 4:6.
Read more
play_arrow

Обамејанг: Имав понуда од Барса, но сакав да останам во Арсенал

Ѕвездата на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг проговори за одлуката за продолжување на договорот со лондонскиот клуб.
Read more
play_arrow

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Репрезентативецот на БиХ Миралем Пјаниќ синоќа го запиша официјалното деби за Барселона во триумфот на Каталонците против Виљареал со 4:0 во дуел од Ла Лига.
Read more
play_arrow

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Кристијано Роналдо постигна три гола на два натпревара за Јувентус под водство на Пирло.
Read more