Спорт

play_arrow

Тухел: Од нас зависи дали ќе бидеме во топ 4 во Премиер лигата

Тренерот на Челси, Томас Тухел, по синоќешниот пораз од Арсенал во 36. коло од англискиот шампионат (0:1), ги процени шансите на неговиот тим да влезе во најдобрите четири.
Read more

Ајакс го стопи пехарот и деловите им ги подели на навивачите

Холадскиот шампион одлучи на необичен начин освојувањето на титулата да го прослави со своите навивачи.
Read more

Сепак крај на сезоната за Ибра, но се враќа за ЕУРО

Иако првичната прогноза беше дека ќе биде фит за натпреварот од последното коло, сепак Милан доби лоши вести за својот ветеран.
Read more

Гечевски: Наша чест и обврска е да се запамети името на Буштур

Спортскиот директор на Кошаркарската федерација на Северна Македонија, Тодор Гечевски, ја отвори денешната прес-конференција за завршницата од Купот во машка конкуренција со посвета.
Read more

Пех за Холандија: Ван Дајк сам се повлече од ЕУРО

Претстојното Европско првенство ќе биде посиромашно за еден од најдобрите дефанзивци на денешницата откако самиот Ван Дајк одлучи дека е подобро да не ризикува поради повредата.
Read more
play_arrow

Куман: Не е својствено за Барсa да прими три гола во едно полувреме

Барселона синоќа одигра 3:3 на гостувањето кај Леванте и покрај водство со 2:0 што каталонскиот тим го имашe по првото полувреме. Тренерот Роналд Куман ги критикуваше своите избраници за лошата игра во одбрана.
Read more
play_arrow

Солскјер му ја честиташе шампионската титула на Манчестер Сити

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на градскиот ривал Манчестер Сити им ја честита новата шампионска титула во Премиер лигата.
Read more

Франција не го сака, Лапорт ќе игра за Шпанија на ЕУРО

Баскиецот никако не добива повик од Дидје Дешам, па одлучи среќата да си ја побара преку границата и да ги брани боите на Шпанија.
Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Лигата на шампиони ја организира УЕФА од 1992.
Read more

Пиоли: Милан сѐ уште ништо нема постигнато

„Росонерите“ направија голем чекор кон обезбедување на место во Лигата на шампионите со победата над Јувентус, но далеку од тоа дека работата е завршена бидејќи има уште три натпревари до крајот.
Read more

Борба сепак ќе има: Потврден боксерскиот спектакл Фјури – Џошуа

Долгоочекуваниот меч за обединување на титулите во тешка категорија меѓу британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури ќе се одржи во август во Саудиска Арабија.
Read more

Буфон потврди: Си одам од Јуве

Џанлуиџи Буфон стави крај на сите шпекулации во врска со неговата иднина, барем во клубот од Торино.
Read more
реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more