Спорт

Алегри може да ја предводи Рома

Масимилијано Алегри може да стане нов тренер на Рома, објави Corriere dello Sport.
Read more

Најбогатиот фудбалер на светот пронајде нов клуб

Најбогатиот фудбалер во светот не е повеќе невработен. 22-годишниот Фаик Болкија, син на брунејскиот принц Џефри Болкија, конечно пронајде нов клуб откако беше отпуштен од Лестер без одигран натпревар.
Read more

Нојер: Суперкупот е посебен натпревар

Баерн и Севиља вечерва во Будмпешта ќе се борат за Суперкупот на УЕФА, а за голманот на баварскиот тим ваквата пресметка има посебен шмек.
Read more

Трансфер шок: Боатенг потпиша за Монца

Поранешниот фудбалер на Милан со неочекуван трансфер: ќе игра во втората италијанска лига и тоа во новиот тим на Силвио Берлускони.
Read more

Шампионот на Азија исфрлен од ЛШ поради позитивни на COVID-19

Саудискиот тим Ал-Хилал има огромен кластер на заразени со коронавирусот и не можеше да собере ниту минимум од 13 фудбалери за синоќешниот натпревар.
Read more

Мурињо: Деле Али ќе остане во Тотенхем

Read more

Челси се засили на голманската позиција

Read more

Франк де Бур е новиот селектор на Холандија

Холанѓаните најдоа замена за Роналд Куман кој ги напушти за да ја води Барса, а негова замена е неговиот поранешен соиграч од репрезентацијата, Франк де Бур.
Read more
play_arrow

Хаос и лудило: Времето кога Марадона беше шеф на аргентинската репрезентација

Диего Армандо Марадона е еден од најголемите фудбалери на сите времиња, но не е и еден од најдобрите менаџери во историјата на фудбалот.
Read more
play_arrow

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Како што и вети, Жозе Мурињо така и направи. На прес-конференцијата синоќа рече дека ќе ги прекрши правилата и ќе направи фотка во чест на починатиот татко на македонскиот новинар, а сега тоа и се случи.
Read more
play_arrow

Мајами со трета победа дојде на чекор од големото финале

Кошаркарите на Мајами Хит славеа тесна победа над Бостон Селтикс, но доволна за трета победа и само еден чекор до националното финале.
Read more

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Вкупно 16 ракометари се заразени со COVID-19 во редовите на Работнички.
Read more
реклама

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

На референдум Швајцарците одбија да се затворат кон ЕУ

Read more