Спорт

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Роџер Федерер, носител на рекордни 20 Грен слем титули, даде интересен коментар поврзан со пандемијата на коронавирус и нејзиното влијание врз светскиот професионален тенис.
Read more

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Суперѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар, зборуваше за неговиот успех со францускиот шампион.
Read more

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Скопје, 5 август 2020 (МИА) – Македонскиот интернационалец Филип Лазаров е позитивен на COVID-19, јавуваат медиумите од Германија.
Read more

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Лео Меси упати низа убави зборови за својот порашен лут ривал Икер Касиљас, кој синоќа објави дека заминува во пензија.
Read more

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

За единицата на Интер рестартот на сезоната во Лига Европа е шанса тимот конечно да дојде до трофеј, прв интернационален по 10 години.
Read more
play_arrow

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Хабиб Нурмагомедов, УФЦ шампионот во лесна категорија, на 25 октомври треба да го одбрани појасот против привремениот првак Џастин Гејџи.
Read more

Верстапен не верува во чудо: Хамилтон ќе биде шампион

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, смета дека ништо не може да го спречи Луис Хамилтон да стане шампион во Формула 1 и во сезоната 2020.
Read more
play_arrow

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Нова маестрална партија на младиот Словенец кој го предводеше Далас до победа на продолженија и притоа постави нов рекорд.
Read more
play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Тимот на Фулам синоќа по продолженија славеше во финалниот бараж против градскиот ривал Брентфорд и избори експресно враќање во Премиерлигата по една сезона пауза.
Read more

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Серија А ги подели наградите за минатата сезона во Италија.
Read more

Касиљас соопшти дека се пензионира

Легендарниот шпански голман објави дека официјално се пензионира од активно играње фудбал.
Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Новата сезона во калчото ќе почне многу подоцна од како што сме навикнати и тоа дури на 19 септември. Така одлучи Лега Калчо на синоќешниот останок.
Read more
реклама

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Борисов: Ќе понудам опција за повлекување, подготвен сум да заминам во секое време

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more