Спорт

play_arrow
filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Со уникатниот дизајн посветен на Ацтеките, не е чудно што и ден денес дресот на Мексико од 90-тите е баран од фановите.
Read more

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Таткото и тренер на Хабиб Нурмагомедов почина во болница во Москва поради компликации од коронавирусот.
Read more
play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Реал Мадрид оствари важна победа во прилично изедначен натпревар со Хетафе, а тренерот Зинедин Зидан, нормално, е задоволен.
Read more
play_arrow

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Изненадувачка победа на Удинезе среде „Олимпико“ на која гол постигна и македонскиот напаѓач Илија Несторовски. Аталанта го победи Наполи и стави крај на борбата за Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow

Сити го прегази немотивираниот Ливерпул

Она што требаше да биде дерби за титулата излезе натпревар без значење со пирова, но висока победа на Манчестер Сити. Пред натпреварот „Граѓаните“ на новиот шампион му направија шпалир, а потоа го треснаа од земја.
Read more

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Капитенот на македонската ракометна репрезентација во интервју за Vecernji.hr изјави дека ќе остане во спортот како тренер.
Read more

Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Златан Ибрахимовиќ е на чекор од заминување од Милан летово.
Read more

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

На љубителите на тенисот ќе им биде дозволено да гледаат натпревари во живо на Отвореното првенство на Франција на крајот од септември и почетокот на октомври, соопшти денеска Француската тениска федерација.
Read more

Гуардиола најави ремонт: Ништо страшно, никој не е вечен

Манчестер Сити остана без титулата во Англија, а Пеп Гуардиола веднаш потоа порача дека мора да се промени играчката постава за да може екипата следната сезона да се бори за титулата.
Read more
play_arrow

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо зборуваше за ситуацијата во НБА лигата.
Read more

Новак Ѓоковиќ повеќе нема коронавирус

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена оздравеа од коронавирусот.
Read more
play_arrow

Времеплов: 10 години од лудата одбојка на Луис Суарес

На денешен ден се случи еден од најконтроверзните моменти во фудбалската историја кога уругвајскиот голгетер Луис Суарес со рака спречи гол.
Read more
реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со COVID-19

Read more

Руски експерти направија лек за COVID-19

Read more