Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Б.С.Б.
/ 23.06.2022 / 16:54

Ако сакате да почнете со поинаква комбинација на вежби, пилатесот е секогаш совршен избор за тоа.

Ова е малку позабрзана варијанта која ќе ги активира сите ваши мускули во телото. Исто така, тренингов е одличен начин да се подготвите за новиот ден.

реклама

Фит

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more

Дали смеете да пиете кафе додека слабеете?

Read more

Тренер откри кој кардио тренинг е најдобар за топење маснотии

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more
play_arrow

15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Read more
play_arrow

Интензивен тренинг со кој ќе потрошите 500 калории за кратко време

Read more
play_arrow

Топ 20 тајни агенти од филмовите

Read more
play_arrow

15 најчудни видови дрвја за кои можеби не сте знаеле дека постојат

Read more
play_arrow

Пет рецепти за вегански сладолед

Read more