Србија: Од денеска задолжителен ПЦР тест за граѓаните на 5 соседни држави

Сите граѓани кои доаѓаат во Србија од територијата на Хрватска, Северна Македонија, Бугарија и Романија од денеска треба да имаат негативен тест за ПЦР, што не е постар од 48 часа, одлучи српскиот кризен штаб.

Таа одлука не се однесува на граѓаните на Србија кои доаѓаат од територијата на тие држави.

Донесена е одлука дека нема повеќе ограничувања за граѓаните на Црна Гора во однос на влез и додаде дека одлуката ќе стапи на сила од денеска.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Регион

394 нови случаи на коронавирус за 24 часа во БиХ

Read more

Во Загреб 49 деца заразени со COVID-19, над 300 во самоизолација

Read more

Нови услови од Бугарија за преговорите со ЕУ

Read more

Дури 230 новозаразени и три смртни случаи во Црна Гора

Read more

Вести

Филипче: Не е точно дека сите хронично болни се враќаат на работа

Читај повеќе

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Читај повеќе

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Читај повеќе

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Читај повеќе

Над 30 милиони луѓе низ светот заразени со коронавирусот

Читај повеќе

За отворање на границите ќе се одлучува следната недела

Читај повеќе

Навални номиниран за Нобелова награда за мир

Читај повеќе

Оштетените штедачи од Еуростандард банка бараат закон за нивно обесштетување

Читај повеќе
  • play_arrow

Москва погодена од ураган

Читај повеќе