ЦЕВ ЕУРО 2019 ВО ОДБОЈКА

Србија против Франција во полуфиналето на ЕП во одбојка

Антверп, 25 септември 2019 (МИА) – Репрезентациите на Србија и на Франција ќе играат во второто полуфинале на Европското првенство во одбојка. Ова е епилогот по двата синоќешни четвртфинални натпревари.

Французите во Нант на убедлив начин ја совладаа Италија со максимални 3:0, по сетови 25:16, 27:25 и 25:14.

Многу понеизвесно беше на средбата во Антверпен каде Србите дури по пет сета ја совладаа Украина. До конечните 3:2 се дојде по 21:25, 25:23, 25:22, 19:25 и 15:9.

Во другото полуфинале се среќаваат Словенија и Полска.

реклама

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Read more

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Read more

Заборавени во времето: Напуштени пијана низ Европа

Read more

Останати спортови

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Read more

Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Read more

Првпат по 28 години откажан Охридскиот маратон

Read more

Најголемите спортски федерации одржаа состанок по повод претстојната корона-сезона

Read more

Спорт

  • play_arrow

Барса-Баерн е најатрактивната средба во ЛШ

Читај повеќе

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Читај повеќе

Пирло кандидат за наследник на Сари во Јуве

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Роџер Федерер!

Читај повеќе
  • play_arrow

Трагичарот Варан: Сакам да се извинам, јас сум виновен за овој пораз

Читај повеќе

Драгана Костова е првата жена која ќе тренира машки клуб во Македонија

Читај повеќе

Вавринка објасни зошто го пропушта УС Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Читај повеќе