ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Србите немаа ниту еден шут во рамките на голот на Бразил

Репрезентацијата на Србија ниту еднаш не успеа да погоди во рамките на противничкиот гол синоќа на натпреварот од Светското првенство 2022 против Бразил (0:2).

Вкупно на средбата српските фудбалери зададоа пет удари кон голот на Бразил кои завршија надвор од рамката. „Кариоките“ имаа 24 удари, од кои 10 во рамките на противничкиот гол.

Remote video URL

Бразил освои три бода за прво место во групата Г, пред Швајцарија (3 бода), која претходно го победи Камерун со 1:0.

Во следното коло Бразил на 28 ноември ќе игра против Швајцарија. Истиот ден Камерун ќе се сретне и со Србија.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Фудбал

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Read more

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Read more

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Read more

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе