ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

Србите обвинуваат: Црногорските ватерполисти намерно загубија

Српските ватерполисти ја демолираа Црна Гора во последното коло од групата Б со огромни 14:5 и како трета репрезентација на групата во четвртфиналето ќе играат против актуелниот светски првак Италија.

Црна Гора, како четврта, за противници ги доби Грците. Да потсетиме, првото место во групата го освоија Шпанците, а второто Хрватска. „Фуријата“ оди против Американците, а Хрватска против Унгарците.

Српските медиуми пишуваат дека Црногорците калкулирале дека со пораз ќе ги избегнат Италијанците и дека таквиот висок пораз е последица на слабиот ангажман на црногорските играчи.

„Секој натпревар на овој турнир е важен, секој открива некои работи, а овој покажа дека сме на добар пат во однос на пристапот и одбраната“, рече српскиот капитен Филип Филиповиќ, а потоа се осврна на шпекулациите за калкулациите  на Црна Гора.

„Не сакавме ништо да препуштиме на случајноста, од самиот почеток. Овој резултат е во втор план бидејќи беше јасно дека Црна Гора не сака да се бори до крај, како што тоа обично го прават кога играат против нас. Но, тоа е нивна работа“.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Останати спортови

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Read more

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Read more

Авганистанските одбојкарки се кријат од талибанците, една беше убиена минатиот месец

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе